Noterden Marka Tescili

Marka dünyanın her yerinde aynı sembolle ifade edilen, firmayı tanıtan amblemlerdir.

Kişi veya kurum, satışını yapacağı ürünü müşterilere sunabilmesi için ona uygun markaya ihtiyacı duyar. Marka ürünü ve ürünün ait olduğu kişiyi temsil eder. Satışını yapacağı ürünü müşterilere sunarken oluşturulacak marka; sade, anlaşılabilir ve dikkat çekici olmalıdır. Bu özelliklere sahip markalar daha çok tercih edilir ve müşterilerin memnun kalıp etrafına önermesiyle kişi daha çok kişiye hizmet vererek daha yüksek gelir elde eder.

Hizmet verecek bir marka oluştuktan sonra uzun süre sektörde kalabilmesi için korunması gerekmektedir. Bir markanın korunması için noterden marka tescili yaptırılması gerekir. Marka tescil markanın hukuki haklarını kullanabilmesini, oluşabilecek her olumsuzluğa karşı markanın korunmasını, rekabet içinde olan firmalara güçlü imaj vermenizi sağlar. Markanızı sizden başka kimse kullanamaz ve sizin adınızla satış yapamaz. Siz de markanızı oluşturmak ve irtibatınızı yükseltmek istiyorsanız marka uzmanlarımızla iletişime geçerek markanızı tescillendirebilirsiniz.

Noterden marka tescili yapılacak marka sahibi öncesinde gerekli bazı evrakları hazırlamalıdır. Bu evrakları hazırlayacak kurum/şirket ise faaliyet belgesi, vergi levhası, markasına ait örnek, varsa vekâletname ve başvuru ücretinin gerekli yere teslim edildiğine dair belge hazırlamalıdır. Belgeleri hazırlayacak gerçek kişiler ise T.C. kimlik numarası, markasına ait örnek, varsa vekâletname ve başvuru ücretinin gerekli yere teslim edildiğine dair belge hazırlamalıdır. Hazırlanan belgeler Türk Patent ve Marka Kurumuna teslim edilir ve başvuru ücreti ise kurumun anlaşmalı olduğu banka hesaplarına tanımlanır.

Bu belgeler kuruma verildiği an itibariye araştırmalara başlanır. Araştırmalar kurum tarafından titiz şekilde yapılmaktadır. Kurum il olarak benzerlik araştırmasına başlar. Ardından marka yayın kararı çıkar. Bu karar verildikten sonra 2 ay itiraz edilme durumuna karşılık bekleme süresi olur. Bu süre sonunda marka tescillenir. Noterden marka tescili 9-12 ay süre içerisinde çıkmaktadır. Alınan belge 10 yılda bir yenilenmelidir aksi takdirde geçersiz sayılır.

Sizde noterden marka tescil hizmetini almak ve sürecinizi 15 yıllık sektörel deneyime sahip hukukçu vekillerimizin yönetmesi için aşağıdaki formu doldurarak başvurunuzu oluşturabilirsiniz.                                                                                                      

Kurum Harcı :
Hizmet Bedeli :
KDV : 0
Toplam : 0

Sepete Ekle