İnternet Sitesi Marka Tescil

Marka, e-ticaret veya doğrudan yapılan satışlarda verilen hizmeti birbirinden ayırt etmek için kullanılan amblemlere marka denir.

Gelişen teknolojiyle e-ticaret sayesinde internet sitesi üzerinden farklı kategorilerde satış yapabilirsiniz. Satış yapabilmek için öncelikle şahsınıza özgün bir internet sitesi tasarlamalısınız. Tasarlanan internet sitesi, diğerlerinden tamamen farklı, ayırt edici ve özel olmalıdır. Çünkü kurulan internet siteleri arasındaki benzerlik araştırma yapan müşterilerin yanılgıya düşmesine neden olur. Bu nedenle yapılacak tasarım benzersiz olmalıdır. Siz de internet sitesi oluşturmak istiyorsanız yazılım uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Gelir elde edeceğiniz internet sitenizi oluşturduktan sonra, rakip firmalar tarafından oluşabilecek darbelere karşı koruma sağlamalısınız. İnternet sitesi marka tescil yaptırarak rakip firmalara karşı markanızı koruma altına alabilirsiniz. Koruma altına alınan marka dokunulmaz kabul edilir. Kendini savunabilir hale gelerek oluşabilecek en ufak sorunlara karşı yasal haklara başvurabilir, dava açabilir. Bu sayede hiçbir rakip firma koruma altında olan markayı taklit edemez, ürünleri kopyalayamaz veya o markaya ait logoyu izinsiz kullanamaz.

İnternet sitesi marka tescil yaptırmak için öncelikle Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından onaylanmış bir markanız olması gerekir. Ardından markanın tescillenmesi için gerekli; gerçek kişiler için, T.C. kimlik numarası, markasına ait örnek, varsa vekâletname ve başvuru ücretinin gerekli yere teslim edildiğine dair belge hazırlanır. Kurum/şirket ise, faaliyet belgesi, vergi levhası, markasına ait örnek, varsa vekâletname ve başvuru ücretinin gerekli yere teslim edildiğine dair belge hazırlar ve kuruma teslim eder.

Belgelerin teslim edilmesiyle birlikte kurum geniş kapsamlı çalışma başlatır. Bu çalışmalar sonucunda markaya ait herhangi bir sorun bulunmaması itibariyle markaya ait tescil belgesi 9 ay içerisinde hazır olur. Marka sahibi bu süreç içerisinde internet sitesi marka tescil ile ilgili tüm bilgileri internet sitemizden marka soruşturma yaparak öğrenebilir. Marka sahibi tescil belgesi aldığı günden 10. yıl sonuna kadar markasını koruma altında tutar. 10 yıldan sonra belge yenilenmelidir, yenilenmeyen marka tescil belgesi geçerliliğini yitirerek markayı koruyamaz.

Sizde internet sitesi marka tescil hizmetini almak ve sürecinizi 15 yıllık sektörel deneyime sahip hukukçu vekillerimizin yönetmesi için aşağıdaki formu doldurarak başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

Kurum Harcı :
Hizmet Bedeli :
KDV : 0
Toplam : 0

Sepete Ekle