İsim Hakkı Sorgula

Piyasada markanızı zirveye taşımak ve geniş kitleye hizmet vermek istiyorsanız isim hakkı almanız gerekiyor.

İsim hakkı herhangi bir firmanın resmi şekilde koruma altına alınması anlamına gelmektedir. Hepimizin marka tescili olarak bildiği bu belge sayesinde markanız koruma altına alınır. Yalnızca korumakla kalmayıp markanın yasal haklarını tanımasını ve kullanmasını sağlar. Gerektiği an marka sahibi bu haklarını kullanarak markasına zarar vermeye çalışan kişi veya kişilere dava açabilir.

Markanızı korumak için Türk Patent ve Marka Kurumu’na gereken belgelerle müracaat edebilirsiniz. Belgelerinizin de teslim edilmesiyle marka araştırmanız başlar ve 9 ay boyunca isim hakkı işlemleri devam eder. Bu süreçte dilerseniz isim hakkı sorgulayabilirsiniz. Sorgulama ekranında marka durumuna ait tüm bilgilere ulaşabilir, isim hakkınızın sürecini öğrenerek yenilenme tarihini takip edebilirsiniz.

İsim hakkı sorgulama yaptığınızda markanızın durumu hakkında bilgi alamıyor veya olumsuz bir yazıyla karşılaşıyorsanız markanız araştırma sırasında kriterlere uymadığından araştırma askıya alınmış olabilir. Bu durumda markanızın eksik veya yanlış durumunu düzelterek sürece devam ettirebilirsiniz. 9 aylık bu süreçle ilgili her bilgiye anında sorgulama ekranından ulaşabilirsiniz.

Sizde isim hakkı sorgula hizmetini almak ve sürecinizi 15 yıllık sektörel deneyime sahip hukukçu vekillerimizin yönetmesi için aşağıdaki formu doldurarak başvurunuzu oluşturabilirsiniz.                                                                                                       

Kurum Harcı :
Hizmet Bedeli :
KDV : 0
Toplam : 0

Sepete Ekle