İsim Tescili Sorgulama

Satılan ürün veya verilen hizmetin göstergesi olan, yutiçi, yurtdışı farketmeksizin aynı olan tüm sembollere marka denir. Marka kişi veya kurumu ifade eder.

Markanız olmadan satış yapamazsınız. Kendinize veya kurumunuza ait marka oluşturmak için bir takım araştırmalar yapılmalıdır. Marka oluştururken uzmanlarımızdan yardım almanız oluşturulacak markanın kaliteli ve özgün bir biçimde oluşmasını, resmileşecek ana kadar marka uzmanlarımızın dosya takibi yapmasını sağlar.

Markanızı tasarlarken rengi, içeriği, kullanılan harf, yazı ve tasarım çok önemlidir. Kafa karıştırmamalı, akılda kalıcı ve sade olmalıdır. Bu sayede müşteriler tarafından daha çok tercih edilip, daha yüksek kazançlar elde edersiniz. Marka oluştururken oluşan sembol hiçbir markayla benzerlik gösteremez, aynı olamaz. Marka seçiminizi yaparken web sitemizden isim tescil sorgulama yaparak rakip firmaların markalarına bakabilirsiniz

Halk arasında isim tescil olarak bilinen ifade aslında marka tescildir. İsim tescili markanın korunması, oluşabilecek en ufak zararda markanın yasal haklarını kullanabilmesini sağlar. İsim tescili sayesinde markanız izniniz olmadan herhangi bir şekilde kullanılamaz, kopyalanamaz ve taklit edilemez. Tescil belgesi TPE tarafından verilir.

Bu belgeler gerçek kişi ve kurum olmak üzere iki farklı şekilde hazırlanır. Kurum hazırlayacaksa; faaliyet belgesi, vergi levhası, markasına ait örnek, varsa vekaletname ve başvuru ücretinin gerekli yere teslim edildiğine dair belge hazırlar. Gerçek kişi hazırlayacaksa; T.C. kimlik numarası, markasına ait örnek, varsa vekaletname ve başvuru ücretinin gerekli yere teslim edildiğine dair belge hazırlar ve teslim eder. Gerekli belgelerin kuruma teslim edilmesinin ardından kurum araştırmalarına başlar. Bu sürecin sonuçlanması 12 ayı bulabilir. 9.aydan itibaren TPE’ de isim tescil sorgulama yaparak markanızın son durumunu öğrenebilirsiniz. 12 aydan sonra isim tescil sorgulama ekranında görünmeyen markalar tescil belgesi alamaz. İsim tescil belgeleri her 10 yılda bir yenilenmelidir. Yenilenmeyen belgeler kullanılamaz.

Sizde isim tescil sorgulama hizmetini almak ve sürecinizi 15 yıllık sektörel deneyime sahip hukukçu vekillerimizin yönetmesi için aşağıdaki formu doldurarak başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

Kurum Harcı :
Hizmet Bedeli :
KDV : 0
Toplam : 0

Sepete Ekle