İzlenme Sonrası Bülten İtirazı

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından yayınlanan Resmi Marka Bülteni’nde ilan edilen bir marka, sizin tescilli markanız ile benzerlik taşıyor ise o markaya itiraz edebilirsiniz. Bu sebeple her ay yayınlanan Resmi Marka Bülteni titiz bir şekilde incelenmelidir.

Benzerliği olan markaya yapacağınız itiraz haricinde, Kurum tarafından size gelen olumsuz bildirimlere de anında müdahale edebilmeniz gerekiyor. Bu nedenle, hem tescil süreci hem de Resmi Marka Bülteni takibi için danışman firmalardan hizmet almalısınız.

Resmi Marka Bülteni’nde ilan edilen markalar, yayın tarihi itibariyle 2 ay boyunca önceki hak sahiplerinin itirazlarına açık tutulmaktadır. Bu durumda sizin markanızla benzerliği olan markaya 2 ay içerisinde itiraz hakkınız var.

İzleme sonrası bülten itirazı işlemleri, danışman firmanız tarafından sizin adınıza takip edilen Resmi Marka Bülteni’nde benzer marka tespit edilirse size bildirilir ve sizin onayınız ile itiraz süreci başlatılır.

İzleme sonrası bülten itirazı hizmetimiz hakkında aşağıdaki formu doldurarak bilgi alabilir, marka vekillerimize ve avukatlarımıza tüm detayları danışabilirsiniz.

Kurum Harcı : 185,00
Hizmet Bedeli : 79,90
KDV : 47,682
Toplam : 312,582

Sepete Ekle