Logo Patent Alma

Markanın tanıtılmasını sağlayan ve sektörde benzer hizmeti veren markalar arasındaki çelişkiyi engelleyen sembollere logo denir.

Gelir elde etmek, elde edilen geliri daha uzun süreli ve kontrollü şekilde ilerletmek için satışını yapacağınız ürüne ait marka oluşturmanız gerekmektedir. Oluşturacağınız markayı ve sizi temsil edecek, rakip firmalar arası oluşabilecek benzerliğin önüne geçmek için de markaya uygun logo tasarlamalısınız. Tasarım yapılacak logo ayırt edilebilir olmalıdır. Bu sayede hizmet verdiğiniz kişiler sizi kolaylıkla seçebilir. Benzersiz logo tasarlamak için marka uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Kullanıma hazır bir logoyu yani markayı korumak için patent almalısınız. Logo patent genel anlamıyla marka tescil, firmanın korunmasını, yasal hakların gerektiği zaman kullanılmasını ve yarışçı firmalar karşısında güçlü izlenim bırakmanızı sağlar. Müşteriler tarafından daha fazla tercih edilmeye başar, daha yüksek kitleye hizmet sunarsınız. Bu sayede işletmeniz her geçen gün büyümeye devam eder. Patente sahip bir marka yarışçı kişilerden gelebilecek firmayı olumsuz etkileyecek durumlarda yasal haklarına başvurabilir.

Logo patent almak için Türk Patent ve Marka Kurumu’na başvuruda bulunabilir dilerseniz bizimle iletişime geçerek patent ile ilgili her aşamayı marka uzmanlarımızla birlikte yakından dosya takibi yaparak takip edebilirsiniz. Kuruma kişisel başvuruda bulunacaksanız gerçek kişi ve kurum için istenilen bazı belgeleri hazırlamanız gerekmektedir. Bu belgeler kurum/şirket için:  faaliyet belgesi, vergi levhası, markasına ait örnek, varsa vekâletname ve başvuru ücretinin gerekli yere teslim edildiğine dair belgeden oluşmaktadır. Kuruma gerçek kişi başvuru yapacaksa: T.C. kimlik numarası, markasına ait örnek, varsa vekâletname ve başvuru ücretinin gerekli yere teslim edildiğine dair belge hazırlar ve teslim eder.

Belgelerin hazırlanıp teslim edilmesinden itibaren derin araştırma başlatılır. Marka titiz şekilde incelenir. Başvuru sahibi bu süreci sitemizde yer alan marka sorgulama ile takip edebilir. Kurumun tüm araştırma süreci hiçbir sorun olmaması halinde 9 ay içinde sonuçlanır. Logo patent alan firma sahibi patenti 10 yıl süre boyunca rahatlıkla kullanabilir. Markasını bu süre sonunda koruma altında tutmak istiyorsa patent yenilenmelidir.

Sizde logo patent alma hizmetini almak ve sürecinizi 15 yıllık sektörel deneyime sahip hukukçu vekillerimizin yönetmesi için aşağıdaki formu doldurarak başvurunuzu oluşturabilirsiniz.                                                                                                      

Kurum Harcı :
Hizmet Bedeli :
KDV : 0
Toplam : 0

Sepete Ekle