Logo Tescil Ettirmek

Logo, verilen bir hizmetin müşteriler tarafından anlaşılmasını sağlayan, markayı temsil eden ifadelerdir.

Sunulan hizmetin tanımlanabilmesi ve müşteriler tarafından anlaşılabilir olması için logo tasarlamak gerekir. Logolar markayı doğrudan temsil eden araçlardır. Bir markaya ait oluşturulacak logo tamamen markaya özel olmalıdır. Benzersiz ve diğer markalar ile ayırt edilebilir şekilde tasarlanmalıdır. Sektörde daima en iyisi olmak istiyorsanız marka uzmanlarımızdan yardım alarak size uygun benzersiz logo tasarım yapabilirsiniz.

Hizmet verdiğiniz markaya ait logoyu duş etkenlerden korumak ve sektörde en iyi olarak bilinmek istiyorsanız marka tescili yaptırmalısınız. Logo tescil ettirmek için Türk Patent ve Marka Kurumu ile iletişime geçebilir veya işinizi güvene yürütmek, her aşamada bilgi sahibi olmak istiyorsanız web sitemizde yer formu doldurarak tescil işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Koruma altına alınan logonun bazı hakları bulunmaktadır. Bunlardan bazıları rakip firmalar tarafından taklit edilmeme, sözlü veya uygulamalı şiddet/şiddet içerikli sözde yasal hakları kullanma, markaya ait amblem veya logoyu izinsiz kullanmamak gibi özel haklar bulunmaktadır.

Logo tescil ettirmek isteyen gerçek kişi veya kurum Türk Patent ve Marka Kurumu’na başvuruda bulunmalıdır. Kurum, başvuru yapacak gerçek kişi veya kurum bir takım evraklar hazırlamalıdır. Bu evraklar gerçek kişi için hazırlanacaksa; ;  T.C. kimlik numarası, markasına ait örnek, varsa vekâletname ve başvuru ücretinin gerekli yere teslim edildiğine dair evraklar hazırlanır. Eğer evraklar kurum/şirket için hazırlanacaksa; ise faaliyet belgesi, vergi levhası, markasına ait örnek, varsa vekâletname ve başvuru ücretinin gerekli yere teslim edildiğine dair evrak hazırlanarak kuruma teslim edilir.

Evraklar hazırlandığında eksiklik olup olmadığı kontrol edilmeli ardından kuruma teslim edilmelidir. Kurum gelen talep doğrultusunda evraklar teslim edildiği andan itibaren geniş kapsamlı inceleme başlatır. Bu inceleme süresindeki aşamalardan ilki marka araştırmasıdır. Marka benzerlik aşamasından geçerse yayın kararı çıkar ve markaya gelebilecek olası itiraza karşı 2 ay bekleme süresi başlatılır.  Bu süre içerisinde itiraz gelmezse tescil işlemi devam eder ve yaklaşık 9 ay içerisinde marka tescil belgesi alınır. Tescil belgesinin geçerli oluşu 10 yıl sonunda sona erer. Marka korunmaya devam edilecekse 10 yıl sonunda yenilenmelidir.

Sizde Logo Tescil Ettirmek hizmetini almak ve sürecinizi 15 yıllık sektörel deneyime sahip hukukçu vekillerimizin yönetmesi için aşağıdaki formu doldurarak başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

Kurum Harcı :
Hizmet Bedeli :
KDV : 0
Toplam : 0

Sepete Ekle