Marka BaşvuruMarka Başvuru

Herhangi bir alanda ürün satmak veya bir hizmet vermek istiyorsanız öncelikle kendinize ait bir marka oluşturmalısınız. Oluşturacağınız markaya ait bir logo yaparak hizmet verdiğiniz müşterileriniz tarafından ayırt edilerek kendinizi her geçen gün daha fazla kitleye tanıtabilirsiniz. Marka oluşturmak için araştırmalar yapmalı ve kendinize özgün markayı kullanmalısınız. Marka sorgulama yaparak oluşturduğunuz markanın daha önce kullanılıp kullanılmadığını veya aynı isimde bir marka olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Kullanmaya başladığınız markayı sektörde bulunan rakip firmalara karşı korumak ve güçlü bir görünüm kazanmak istiyorsanız markanızı koruma altına almalısınız. Marka başvuru yaparak tescil belgesi alabilir, markanızı koruyabilirsiniz. Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından verilen bu belgeyi almak için evrakların eksiksiz hazırlanıp teslim edilmesi gerekir. Süreci kontrollü ve hızlı şekilde ilerletmek istiyorsanız marka uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Marka başvurusu yaptığınız markanız için karar, kurum tarafından yapılan araştırmalar sonucunda verilmektedir. Bu süreç içerisinde isterseniz markanızı sorgulayabilir, son durum hakkında bilgi alabilirsiniz. Markanız eğer tescil belgesi almaya uygun görülmüşse belgenin onaylandığı andan itibaren 10 yıl güvence altına alınır. Marka tescil belgenizi her 10 yıl sonunda yenileyerek kullanmaya devam edebilirsiniz.

Sizde marka başvuru hizmetini almak ve sürecinizi 15 yıllık sektörel deneyime sahip hukukçu vekillerimizin yönetmesi için aşağıdaki formu doldurarak başvurunuzu oluşturabilirsiniz.                                                                                                      

Markanız sektörde sizi temsil eden; yazı, harf, sembolden oluşan logolardır.

Marka başvuru, oluşturduğunuz markayı müşterilere sunmak için gerekir. Aynı kategoride birden fazla marka hizmet veriyor olacağından markanızı koruma altına alarak ilerlemelisiniz. Aksi takdirde markanız rakipleriniz tarafından kopyalanarak sizin önünüze geçilecek, zamanla markanız kaybolacaktır.

Marka başvuru ile markanızın kontrolünü yapabilir tescil belgesi alabilirsiniz. Tescil belgesi almak istiyorsanız öncelikle bazı belgeleri hazırlamalı ardından Türk Patent ve Marka Kurumu’na teslim etmelisiniz. Belgeler kurum ve gerçek kişilere göre farklılık göstermektedir. Gerçek kişiler; T.C. kimlik numarası, markasına ait örnek, varsa vekâletname ve başvuru ücretinin gerekli yere teslim edildiğine dair belge hazırlamalıdır. Kurum ve şirketler ise faaliyet belgesi, vergi levhası, markasına ait örnek, varsa vekâletname ve başvuru ücretinin gerekli yere teslim edildiğine dair belge hazırlamalıdır.

Tüm belgelerin hazırlanması ve teslim edilmesiyle marka başvuru süreci resmen başlatılmış olur. 9 ay süren araştırmalar sonucunda kurum uygun bulduğu kişi ve kurumlara marka tescil belgesi vererek resmen koruma altına alır. Onay verilmeyen markalar belgelerini gözden geçirerek tekrar başvuru yapabilir. Alınan belgenin 10 yıl süre koruması vardır. Bu süre içerisinde marka kimse tarafından kopyalanıp taklit edilemez veya logo izinsiz hiçbir yerde kullanılamaz. Bu durumlar olduğu takdirde marka sahibi hukuki haklarını kullanabilir.

Sizde marka başvuru hizmetini almak ve sürecinizi 15 yıllık sektörel deneyime sahip hukukçu vekillerimizin yönetmesi için aşağıdaki formu doldurarak başvurunuzu oluşturabilirsiniz.                                                                                                      

Kurum Harcı :
Hizmet Bedeli :
KDV : 0
Toplam : 0

Sepete Ekle