Marka Başvuru Takip

Bir ürünü ifade eden, tanıtmaya yarayan ve her yerde aynı ifadeyle tanınan logolara marka denir.

Satışı yapılacak bir ürünü müşteriye sunmadan önce o ürüne ait bir marka oluşturulmalıdır. Marka oluştururken benzersiz, kolay anlaşılır ve akılda kalıcı bir marka tercih edilmelidir. Oluşacak marka içeriğinin dikkat çekici olması müşteriler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Marka tasarımı yapılmadan önce mutlaka marka analizi yapılması gerekir. Marka analizi benzer hizmet veren firmaların markalarına bakarak kendi benzersiz markanızı oluşturabilirsiniz. Markanızı oluştururken marka uzmanlarımızdan destek almanız size en uygun markayı oluşturmanızı ve marka ile ilgili tüm süreçlerde bilgi almanızı sağlar.

Bir marka satışa hazır duruma geldiğinde uzun süreli hizmet verebilmesi için markanın koruma altına alınması gerekir. Marka korunması marka tescillenmesi demektir. Tescil edilecek marka için web sitemizden marka başvuru takip yaparak tescil belgesinin olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Tescil belgesine sahip olmayan marka tescillenmelidir. Marka tescil; markanın korunması, rakip firmalara karşı güçlü imaj ve müşterilere güvenli hizmet sunmayı sağlar. Sektörde daima en iyi yerde olmak istiyorsanız marka uzmanlarımızla iletişime geçerek marka tescili yaptırın.

Türk Patent ve marka kurumuna başvuruda bulunarak marka tescil yaptırabilirsiniz. Kurum tescil yaptırma isteyen kişi ve kurumlardan bazı evraklar istemektedir. Evraklar gerçek kişiler için T.C. kimlik numarası, markasına ait örnek, varsa vekâletname ve başvuru ücretinin gerekli yere teslim edildiğine dair belgeden oluşmaktadır. Kurum/şirket için ise faaliyet belgesi, vergi levhası, markasına ait örnek, varsa vekâletname ve başvuru ücretinin gerekli yere teslim edildiğine dair belgeden oluşmaktadır. Bu belgelerin hazırlanıp teslim edilmesinden itibaren marka tescil süresi başlatılır. Marka başvuru takip yaparak marka sahibi markasıyla ilgili gelişmeleri takip edebilir.

Marka tescil belgesi 9-12 ay süre içerisinde verilmektedir. Bu süre içerisinde kurum gerekli araştırmaları yapar. Markanın tescil belgesi almak için uygun olup olmadığı belirlenir. Marka tescil belgesi aldıktan 10  yıl sonra alınan belge güncellemelidir. Tescil belgesi markayı 10 yıl boyunca korur, korumaya devam etmesi istenilen belge yenilenir. Yenilenmeyen belgeler kullanılamaz. Markanızın tescil süresini öğrenmek için marka başvuru takip yaparak bilgi alabilirsiniz.

Sizde marka başvuru takip hizmetini almak ve sürecinizi 15 yıllık sektörel deneyime sahip hukukçu vekillerimizin yönetmesi için aşağıdaki formu doldurarak başvurunuzu oluşturabilirsiniz.                                                                                                      

Kurum Harcı :
Hizmet Bedeli :
KDV : 0
Toplam : 0

Sepete Ekle