Marka Belge Düzenleme

Marka tescil başvurunuz Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) tarafından onaylandıktan sonra marka belge düzenleme süreciniz başlamaktadır. Bu aşamada TÜRKPATENT’e marka belge düzenleme talebinde bulunmanız gerekiyor.

Marka tescil başvurunuzda yasal süreci tamamladıktan sonra, tescil karar yazısı size tebliğ edilir. Tescil karar yazısı tebliğ edildikten itibaren 2 ay içerisinde marka belge düzenleme ücretini ödemeniz lazım. Aksi takdirde marka tescil başvurunuz işlemden kaldırılır ve geçersiz sayılır.

Marka belge düzenleme harç bedeli her yıl resmi kurum tarafından belirlenir. Marka tescil süreleri özel durumlara göre değişiklik gösterse de genellikle 10 yıllık bir süreci kapsar ve bu süre zarfında başka herhangi bir ücret ödemezsiniz. 10 yılın sonunda ek ücretler ödeyerek marka tescilinizi uzatabilme imkanınız bulunuyor.

Birçok marka, marka tescil ve marka belge düzenleme süreçlerini eksik bilgi nedeniyle sonuçlandıramıyor. Bu konuda uzmanlığı bulunan firmalar ile çalışmak sizin için faydalı olacaktır.

Marka belge düzenleme hizmetlerimiz hakkında aşağıdaki formu doldurarak bilgi alabilir, marka vekillerimize tüm detayları danışabilirsiniz.

Kurum Harcı : 750,00
Hizmet Bedeli : 249,00
KDV : 179,82
Toplam : 1178,82

Sepete Ekle