Marka Hakkı Savunma

Tescil başvurusu yaptığınız markanıza ilan aşamasında bir başka markadan itiraz geldiği takdirde Türk Patent ve Marka Kurumu’na markanızı savunma hakkınız vardır.

Markanız için tescil başvurusu yaptığınızda, resmi olarak tescil almaya uygun görülürseniz Resmi Marka Bülteni’nde markanız ilan edilir. İlan yayın tarihinden itibaren 2 ay boyunca önceki hak sahiplerinin markanıza itiraz hakkı vardır. Markanıza bu 2 aylık zaman diliminde bir itiraz gelirse, Türk Patent ve Marka Kurumu sizden savunma yapmanızı ister. Sessiz kalıp savunma için herhangi bir işlem yapmazsanız itiraz aleyhinize sonuçlanır.

Marka hakkı savunma için detaylı bir şeklide savunma dosyalarınızı hazırlamanız gerekiyor. Savunma dosyaları itiraza tamamen karşı ya da uzlaşma içerikli olabiliyor. Savunma dosyalarının bu alanda uzmanlaşmış hukukçular tarafından hazırlanması tavsiye edilmektedir.

Savunma yapmanız için Kurum size bir ay süre tanımaktadır. İtirazın ve savunmanın Kurum tarafından incelenmesi ise yaklaşık 5-6 ay sürmektedir.

Marka hakkı savunma hizmetimiz hakkında aşağıdaki formu doldurarak bilgi alabilir, marka vekillerimize ve avukatlarımıza tüm detayları danışabilirsiniz.

Kurum Harcı : ,00
Hizmet Bedeli : 349,00
KDV : 62,82
Toplam : 411,82

Sepete Ekle