Marka İzleme

Marka izleme, markanız tescil belgesi alsa dahi markanızın benzerlerinin tescil almasını engellemenin yoludur. Markanız tescil alsa da mutlaka korunması lazım. Bir marka tescil başvurusu yapıldığı zaman uzmanlar tarafından incelenir ve Resmi Marka Bülteni’nde yayınlanır. Resmi Marka Bülteni’nde her ay yayınlanan yaklaşık 3 bin adet markayı düzenli olarak incelemeniz gerekiyor.

Marka izleme işlemi; marka adına, firma adına ve sınıf listesine göre üç şekilde gerçekleşmektedir. Eğer sizin tescilli markanızın bir benzeri olduğunu düşündüğünüz başvuru varsa, itiraz için müracaat edip o başvurunun iptal edilmesini sağlarsınız.

Markanızın saygınlığı ve bilinirliğini artırmak için yaptığınız her çalışma bir emektir. Sektörünüzde kötü bir taklidinizin yer alması verdiğiniz emekleri alıp götürür ve markanızın imajını zedeler. Bu nedenle marka tescilinizi aldıktan sonra benzerleri ya da taklitleri engellemeniz gerekiyor.

Marka izleme devamlılığı olan bir süreçtir. Her ay yeni bir Resmi Marka Bülteni yayınlanıyor ve incelenmesi gerekiyor. Marka izleme sizin yerinize profesyoneller tarafından yapılmalıdır.

Marka izleme hizmetimiz hakkında aşağıdaki formu doldurarak bilgi alabilir, marka vekillerimize tüm detayları danışabilirsiniz.

Kurum Harcı : ,00
Hizmet Bedeli : 349,00
KDV : 62,82
Toplam : 411,82

Sepete Ekle