Marka Lisans İşlemleri

Marka lisans işlemleri, tescilli markanızın başkaları tarafından kullanılmasına izin verdiğiniz durumlarda gerçekleştirilir.

Tescil edilmiş ya da tescil işlemleri devam eden markanız hakkında başka kişi ve firmalara kullanım hakkı veriyorsanız bunun için marka lisans işlemi yapılmalıdır. Marka lisans işlemi markanızı karşı tarafa devretmez, karşı tarafa sadece belirtilen sürelerde ve bir bedel karşılığında kullanım hakkı sağlar.

Marka lisans işlemleri için öncelikle karşılıklı alınacak kararlar ile anlaşma şartları belirlenir. Bu şartlara göre inhisari ya da inhisari olmayan lisans verebilir ya da alabilirsiniz. Markanızın lisans kullanım hakkını her iki tarafın uzlaştığı konular üzerinden hazırlanan lisans sözleşmesine göre verebiliyorsunuz. Lisansınızı verirken karşı taraf ile hukuki sorunlar yaşamamak için lisans sözleşmeleri detaylı bir şekilde ve hukukçular tarafından hazırlanmalıdır.

Marka lisans işlemlerinde başvuru ve Kurum’un lisans kaydını gerçekleştirmesi süreci yaklaşık 1-2 ay sürmektedir.

Marka lisans işlemleri hizmetimiz için aşağıdaki formu doldurarak bilgi alabilir, marka vekillerimize ve avukatlarımıza tüm detayları danışabilirsiniz.

Kurum Harcı : 975,00
Hizmet Bedeli : 349,00
KDV : 238,32
Toplam : 1562,32

Sepete Ekle