Marka Nevi Değişikliği

Markanızın kayıtlı olduğu şirket unvanınızda nevi değişikliği gerçekleşirse Türk Patent ve Marka Kurumu’na bu değişikliği bildirmeniz gerekiyor. Birden fazla tescilli markanız bulunuyorsa nevi değişikliği markaların tamamına yapılmalıdır.

Marka ya da markalarınızda kayıtlı olan şirket unvanınızda nevi değişikliği yaşandığı zaman Türk Patent ve Marka Kurumu kayıtlarında da yeni unvanınız güncellenmelidir. Diyelim ki şirketiniz kollektif şirketten limited şirkete ya da limited şirketten anonim şirkete dönüştürüldüyse bu nevi değişikliği Kurum’a bildirilmelidir. Aksi takdirde marka yenileme işlemlerinizi yaptığınızda yeni belgelerde eski unvanınız yer alır. Ayrıca mahkemeler, resmi ve özel kurumlar tarafından gelen tebligatlarda ya da düzenlenen belgelerde de eski unvanınız yer almaya devam eder.

Marka nevi değişikliği işlemlerinde Kurum tarafından size bildirim yazısı gönderilir ancak gerçekleştirilen değişiklik için yeni bir belge düzenlenmez.

Marka nevi değişikliği işlemleri yaklaşık bir hafta sürmektedir. Bazı zamanlarda Kurum tarafından daha hızlı da sonuç alınabiliniyor.

Marka nevi değişikliği hizmetimiz hakkında aşağıdaki formu doldurarak bilgi alabilir, marka vekillerimize ve avukatlarımıza tüm detayları danışabilirsiniz.

Kurum Harcı : ,00
Hizmet Bedeli : 149,00
KDV : 26,82
Toplam : 175,82

Sepete Ekle