Marka Sorgulama

Sahip olduğunuz markayı koruma altına almak ve avantajlardan yararlanmak istiyorsanız marka tescil belgesi almalısınız. Markanızın bu belgeyi alabilmesi için öncelikle marka sorgulaması yapmanız gerekiyor. Sizden başka kişi veya kurumlar tarafından markanız kullanılmıyor olmalı. Marka sorgulama sadece benzerlik için değil, marka tescil belgesi onayı beklerken de kullanılır.

Şahsınıza ait markayı tescillerken Türk patent ve Marka Kurumu’na gerekli belgeleri hazırlayarak başvuru yapmalısınız. Kurum başvuru gerçekleştiren gerçek kişilerden T.C. kimlik numarası, markasına ait örnek, varsa vekâletname ve başvuru ücretinin gerekli yere teslim edildiğine dair belge talep eder. Başvuruyu gerçekleştiren şirket veya kurumlardan ise faaliyet belgesi, vergi levhası, markasına ait örnek, varsa vekâletname ve başvuru ücretinin gerekli yere teslim edildiğine dair belgeyi talep etmektedir.

Tüm belgelerin eksiksiz teslim edilmesiyle beraber başvuru onaylanır ve marka araştırmaya alınır. Bu süreci Türk Patent ve Marka Kurumu’ndan marka sorgulama yaparak takip edebilirsiniz. Dilerseniz alanında profesyonel marka uzmanlarımızla iletişime geçebilir, sürecin kusursuz şekilde ilerlemesini sağlayabilirsiniz.

Kurum yaklaşık 9 ay içerisinde hiçbir sorun bulunmaması halinde markaya tescil belgesi onayı verir. Eğer bu süreç içerisinde herhangi bir sorunla karşılaşılırsa marka tescil belgesi alamaz. Alınan belgenin geçerlilik süresi 10 yıldır. Bu süre sonunda belge güncellenerek kullanılmaya devam edilebilir.

Sizde marka sorgulama hizmetini almak ve sürecinizi 15 yıllık sektörel deneyime sahip hukukçu vekillerimizin yönetmesi için aşağıdaki formu doldurarak başvurunuzu oluşturabilirsiniz.                                                                                                       

Kurum Harcı :
Hizmet Bedeli :
KDV : 0
Toplam : 0

Sepete Ekle