Marka Tescil

Son yıllarda hizmet veren markalardan öne çıkanların çoğu marka tesciline sahiptir. Koruma altında olan marka rakipleri tarafından kopyalanamaz, zarar verilemez haldedir.

Bir kişi veya kuruma ait marka koruma altına alınmalıdır. Markanın korunması, rakip markalar tarafından oluşabilecek zararların önüne geçmeyi hedefleyerek gerektiğinde hukuki haklara başvurulmasını sağlar. Aynı zamanda tescilli markanın yıkılmaz güçlü bir imajı vardır. Hizmet verdiği kitle geniştir. Bu sayede markanın kazancı yükselir, tanınırlığı artar.

Marka tescil, markası onaylanan kişi ve kurumlar tarafından alınmaktadır. Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından verilen bu belge sayesinde birçok avantajınız olacaktır. Aynı sektörde bulunan diğer firmaların size ait herhangi bir ürünü veya hizmeti kopyalaması, taklit etmesi markanızın aleyhine olacağından marka tescil sayesinde bu tarz durumların önüne geçilmektedir. Markanızı koruma altına almak istiyorsanız gerekli belgeleri hazırlayarak başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz.

Marka tescil geniş kapsamlı yapılan araştırmalar sonucu uygun bulunan markalara verilmektedir. Yaklaşık 9 ay olan bu süreç içerisinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmazsa markanız tescillenir. Tescilli marka her 10 yılda bir güncellenmelidir. Güncelliğini yitiren tescil belgesi markayı koruyamaz. Marka tescil belgesine sahip kişiler diğer markalara göre daima bir adım öndedir.

Sizde marka tescil hizmetini almak ve sürecinizi 15 yıllık sektörel deneyime sahip hukukçu vekillerimizin yönetmesi için aşağıdaki formu doldurarak başvurunuzu oluşturabilirsiniz.                                                                                                      

Kurum Harcı :
Hizmet Bedeli :
KDV : 0
Toplam : 0

Sepete Ekle