Marka Tescil Almak İçin Gerekenler

Sahip olduğunuz markayı korumak için marka tescili yaptırmanız gerekir. Marka tescilinin amacı aleyhinize olan her zararın önüne geçmektir. Markanıza yapılan taklitler, çalışmanızı engelleyecek durumları ortadan kaldırır, resmî haklarınızı kullanmanızı sağlar.  Bir çeşit sigorta olarak da düşünebiliriz. 

Marka tescili kendine ait markası olan kişi ve kurumlar tarafından yapılabilir. TPE’nin istediği belgeler hazırlanarak süreç başlatabilirsiniz. Bunun için istenen belgeleri hazırlamak ve kuruma teslim etmek gerekir. Fakat bu uzun ve uğraştırıcı seçenek yerine daha pratik olması için marka tescil şirketlerini ziyaret edebilir, uzman kişiler tarafından bilgi alabilirsiniz. Uzman kişiler, markanızın daha kısa sürede korunmasını ve ileride olası yaşanacak problemlerin önüne geçilmesini sağlar. 

Marka tescil danışmanları sürecin hızlı şekilde ilerlemesine yardımcı olur. Danışman öncelikle size ait markayı inceler. Bu incelenme sonucu marka tescili talep eden kişiyle göre belge belirlenir. Marka sahibi kurum ise;  faaliyet belgesi, vergi levhası, varsa eğer vekâletname, markasına ait örnek ve başvuru ücretinin gerekli yere teslim edildiğini gösteren belge hazırlanmalıdır. Marka sahibi gerçek kişi ise; T.C. kimlik numarası, varsa vekâletname, markasına ait örnek ve başvuru ücretinin gerekli yere teslim edildiğine dair belge hazırlanır. 

Hazırlanan bu belgeler danışman kişi tarafından titizlikle kontrol edilir ve süreç takip altına alınır. Uzman kişiden yardım almak zamanınızı daha verimli kullanmanızı sağlar. Uzman kişi size her ayrıntıyı rapor edip, marka tesciliniz alınana kadar size yardımcı olacaktır. 

Aldığınız Marka Tescili sayesinde markanız koruma altına alınır. Olası taklit, imajınıza gelen zarar, aynı logo kullanımı gibi durumlarda resmî haklarınızı gerektiğinde kullanabilirsiniz. Bu sayede işinizi garantiye alır ve sorun yaşamazsınız. 

Kurum Harcı :
Hizmet Bedeli :
KDV : 0
Toplam : 0

Sepete Ekle