Marka Tescil Başvurusu ve Dosya Takibi

Marka, işletmenizin varlığını temsil eden, sizin diğer işletmelerden, benzer ürün ve hizmetlerden ayırt edilmenizi sağlayan bir simgedir. Markanızın yasal olarak tescil edilmesi ve herhangi bir olumsuz durumda bu tescili kanıtlayacağınız belgenizin olması gereklidir.

556 sayılı Markaların Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname’ye göre; ortak marka, ticaret markası, hizmet markası ve garanti markası olarak, markalar kategorilere ayrılmıştır. Markanızı koruma altına almak için sizin de marka tescili yaptırmanız gerekmektedir. .

Marka tescili; markanızın üçüncü taraflar tarafından kullanılmasını yasaklayan, markanın sadece size ait olduğunu ve ilgili ürün ve hizmetlerinize ait faaliyetleri sadece sizin yapabileceğinizi kanıtlayan belgedir. .

Markanızı tescil ettirmeniz size şu avantajları sağlamaktadır;

  • Markanızı başka kişilerin kullanarak kazanç elde etmesini engellersiniz.
  • Markanızı miras bırakma, devretme ya da lisans verme hakkınız olur.

Marka tescil başvurusu için istenilen belgeleri tamamladıktan sonra Türk Patent Enstitüsü’ne başvurarak belgelerinizi teslim ediyorsunuz ve takip sürecine başlıyorsunuz. .

Marka tescil başvurusu, başvuru takibi ve marka tescil sürecinin diğer tüm detaylarını aşağıdaki başvuru formunu doldurarak marka vekillerimize danışabilirsiniz. .

Kurum Harcı :
Hizmet Bedeli :
KDV : 0
Toplam : 0

Sepete Ekle