Marka Tescil Başvurusu ve Dosya TakibiMarka Tescil Başvurusu

Marka, işletmenizin varlığını temsil eden, sizin diğer işletmelerden, benzer ürün ve hizmetlerden ayırt edilmenizi sağlayan bir simgedir. Markanızın yasal olarak tescil edilmesi ve herhangi bir olumsuz durumda bu tescili kanıtlayacağınız belgenizin olması gereklidir.

556 sayılı Markaların Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname’ye göre; ortak marka, ticaret markası, hizmet markası ve garanti markası olarak, markalar kategorilere ayrılmıştır. Markanızı koruma altına almak için sizin de marka tescili yaptırmanız gerekmektedir. .

Marka tescili; markanızın üçüncü taraflar tarafından kullanılmasını yasaklayan, markanın sadece size ait olduğunu ve ilgili ürün ve hizmetlerinize ait faaliyetleri sadece sizin yapabileceğinizi kanıtlayan belgedir. .

Markanızı tescil ettirmeniz size şu avantajları sağlamaktadır;

  • Markanızı başka kişilerin kullanarak kazanç elde etmesini engellersiniz.
  • Markanızı miras bırakma, devretme ya da lisans verme hakkınız olur.

Marka tescil başvurusu için istenilen belgeleri tamamladıktan sonra Türk Patent Enstitüsü’ne başvurarak belgelerinizi teslim ediyorsunuz ve takip sürecine başlıyorsunuz. .

Marka tescil başvurusu, başvuru takibi ve marka tescil sürecinin diğer tüm detaylarını aşağıdaki başvuru formunu doldurarak marka vekillerimize danışabilirsiniz. .

Marka tescili bir annenin çocuğunu koruduğu gibi ait olduğu markayı korumaktadır. Markanızı güvence altına alarak uzun yıllar hizmet vermek istiyorsanız mutlaka marka tescili yaptırmalısınız.

Müşterilerinize daima iyi satış sunmayı ve yüksek kazanç elde etmeyi hedefliyorsanız öncelikle markanızı tescil ettirin. Markanın tescil edilmesi, haklarınızın ve yaptığınız hizmetin korunmasını sağlayarak aynı alanda hizmet veren firmalar arasında sizin ön plana çıkmanızı sağlar. Rakip firmalar tescili olmayan markanızı kopyalayarak sizden öne geçebilir. Bu nedenle en kısa sürede tescil belgesi alarak markanızı koruma altına alın.

Marka koruması olarak bilinen tescil belgesine sahip olmak istiyorsanız Türk Patent ve Marka Kurumu’na başvuru yapmalısınız. Marka tescil başvurusu yapan kurum veya şirket ise faaliyet belgesi, vergi levhası, markasına ait örnek, varsa vekâletname ve başvuru ücretinin gerekli yere teslim edildiğine dair hazırlamalıdır. Başvuru gerçek kişi tarafından yapıldıysa T.C. kimlik numarası, markasına ait örnek, varsa vekâletname ve başvuru ücretinin gerekli yere teslim edildiğine dair belge hazırlayarak teslim eder.

Kurum marka tescili için öncelikle markaya karşı araştırmalar yapar. Araştırmaların yapılması ve marka tescilinin yayınlanması yaklaşık 9 ay sürmektedir. Bu sürede başvurunuzu sorgulayarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Marka tescil belgesini almaya hak kazandığınız andan itibaren 10 yıl süre boyunca kullanabilirsiniz. Kullanıma devam etmek için ise her 10 yılda bir yenilemeniz gerekmektedir.

Sizde marka tescil başvurusu hizmetini almak ve sürecinizi 15 yıllık sektörel deneyime sahip hukukçu vekillerimizin yönetmesi için aşağıdaki formu doldurarak başvurunuzu oluşturabilirsiniz.                                                                                                       

Kurum Harcı :
Hizmet Bedeli :
KDV : 0
Toplam : 0

Sepete Ekle