Marka Tescil Belgesi

Marka tescil belgesi firmalar arası olan yarışta tescili markanın öne çıkmasını sağlayan, markayı korumakla görevli olan belgedir.

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından verilen bu belge ile markanızı koruma altına alıp, tescil belgesinin sunduğu avantajlardan faydalanabilirsiniz. Bu avantajlardan bazılarını sıralamak gerekirse; marka ait bilgilerin izinsiz kopyalanması, marka ismini kullanarak satış yapılması, logonun başka bir benzer ürün üzerine basılması gibi durumlarda tescilli marka hukuki haklarını kullanarak dava açabilir.

Marka tescil belgesine sahip olmak ve markayı koruma altına almak için Türk Patent ve Marka Kurumu’na başvuru yapılır. Başvuru yapan kurum veya şirket faaliyet belgesi, vergi levhası, markasına ait örnek, varsa vekâletname ve başvuru ücretinin gerekli yere teslim edildiğine dair belge teslim etmelidir. Fakat başvuruyu yapan gerçek kişi ise T.C. kimlik numarası, markasına ait örnek, varsa vekâletname ve başvuru ücretinin gerekli yere teslim edildiğine dair belge teslim eder ve başvuru sürecini resmen başlatmış olur.

Bir markanın tescil belgesi alabilmesi için kurumun yaptığı geniş kapsamlı araştırmadan onay alması gerekmektedir. Bu araştırmalar 9 ay içerisinde sonuç verir. Araştırmalar bittiğinde herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmıyorsa marka tescil belgesi onaylanır ve marka koruma altına alınmış olur. Belge her 10 yılda bir yenilenmelidir. Aksi takdirde geçerliliğini yitirerek marka savunmasız hale gelir.

Sizde marka tescil belgesi hizmetini almak ve sürecinizi 15 yıllık sektörel deneyime sahip hukukçu vekillerimizin yönetmesi için aşağıdaki formu doldurarak başvurunuzu oluşturabilirsiniz.                                                                                                       

Kurum Harcı :
Hizmet Bedeli :
KDV : 0
Toplam : 0

Sepete Ekle