Marka Tescil Belgesi Sorgulama

Marka, aynı sektörde bulunan şirketleri birbirinden ayırt etmeye yarayan şekillerdir.

Bu şekiller oluşumu itibariyle birbirinden farklılık gösterir. Bu farklılıklar renk, yazı sitili, görsel veya logoların şeklidir. Her firmanın kendine ait öznel markası vardır. Markalar birbirinden ayırt edilebilir halde olmalıdır. Her kişi veya kuruma ait marka farklıdır. Hiçbir marka birbiri ile benzerlik dahi gösteremez.

Markaların oluşumu öncesinde belirli araştırmalar yapılmaktadır. Alınacak markanın ön araştırması yapılarak rakip firmaların markalarına bakılır. Bunun için web sitemizi ziyaret ederek marka sorgulama yapabilirsiniz. Bu sayede rakip firmaların markalarına bakarak fikir sahibi olabilirsiniz. Ya da marka tescil şirketleri ile iletişime geçerek dosya takibinizi yaptırabilirsiniz. 

Oluşan markanın resmileşmesi ardından marka tescili yapmak çok önemlidir. Markanızı koruma altına alarak rakip firmalardan korumuş olursunuz. Hukuki haklar elde ederek yasalar haklarınızı gerektiği yerde kullanabilirsiniz. Sizden başka kimse markanızı kullanamaz, devredemez ve kopyalayamaz. Marka tescil belgesini almak istiyorsanız sitemiz üzerinden online başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru öncesinde bazı gerekli belgeler istenmektedir.

Marka tescil belgesi gerçek kişi tarafından talep edildiyse; T.C. kimlik numarası, markasına ait örnek, varsa vekâletname ve başvuru ücretinin gerekli yere teslim edildiğine dair belge hazırlanır. Marka tescil belgesi kurum/şirket tarafından talep edildiyse; faaliyet belgesi, vergi levhası, markasına ait örnek, varsa vekâletname ve başvuru ücretinin gerekli yere teslim edildiğine dair belge hazırlanır ve ardından kuruma teslim edilir.  Kurum gerekli incelemelerden sonra 12 ay sonunda karara varır. Başvuru evrağı tarafınıza iletildikten sonrası başvuru sahibi marka tescil belgesi sorgulayıp, markanızla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Süresi dolan marka tescilinizi yenileyebilirsiniz.  Markanızı devrederken tescil belgenizi de beraberinde devredebilirsiniz. Bu tür işlemler için web sitemizden marka tescil belgesi sorgulama yaparak markanızla ilgili gerekli işlemler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sizde marka tescil belgesi sorgulama hizmetini almak ve sürecinizi 15 yıllık sektörel deneyime sahip hukukçu vekillerimizin yönetmesi için aşağıdaki formu doldurarak başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

Kurum Harcı :
Hizmet Bedeli :
KDV : 0
Toplam : 0

Sepete Ekle