Marka Tescil Ücreti Ödeme

Marka piyasada benzer hizmet veren ürünlerin birbirinden ayrılmasını sağlayan, kişiyi veya kurumu tanıtan sembollerdir.

Marka oluşumunda dikkat edilmesi gereken durumlar bulunmaktadır. Bir marka başka bir marka ile benzerlik gösteremez. Ayırt edilebilir olmalıdır.  Markayı tercih edecek kişiler tarafından kolay anlaşılabilir ve akılda kalıcı olmalıdır. Telaffuz ederken zorlanılacak marka adı veya sloganından kaçınılmalıdır. Marka oluşturma ve tescil süresince uzmanlardan yardım almanız markanızın daha kolay şekilde oluşmasını sağlayacaktır.

Marka tescil, var olan markanın rakip firmalardan korunmasını sağlar. Kişi veya kurumun yasal haklarını tanımasını, gerektiği yerde bu hakları kullanabilmesine yardımcı olur. Marka devir işlemlerinizin gerçekleşebilmesi için marka tescili yapılmalıdır. Markanıza tescil yaptırmadan önce mutlaka ön araştırma yapmalısınız. Marka ön araştırma sayesinde diğer markaları görebilir, bu markalardan tamamen farklı bir marka üretebilirsiniz. Bu sayede marka tescil süresince marka adıyla ilgili herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Markanızı tescillendirmek için Türk Patent ve Marka Kurumu ile iletişime geçmelisiniz.  Gerekli bazı belgeler hazırlanıp teslim edilmelidir. Teslim edilmesi gereken belgeler arasında marka tescil ücretinin gerektiği yere teslim edildiğine dair dekontta bulunmaktadır. Bu ücret bankanın anlaşmalı olduğu hesaplara yatırılabilir. Ödenmesi gereken ücretten ziyade hazırlanması gereken belgeler gerçek kişiler için; T.C. kimlik numarası, markasına ait örnek, varsa vekâletname belgesidir. Kurum veya şirket için ise faaliyet belgesi, vergi levhası, markasına ait örnek, varsa vekâletname belgesidir. Belgelerin hazırlanıp teslim edilmesinin ardından kurumda marka araştırması başlatılır.

Marka tescil ücreti yaptırdığınız işleme göre farklılık göstermektedir.  Kurum ve gerçek kişiler için de alınan ücretler farklıdır.  Marka sınıfları, marka tescil belgesini düzenleme ücreti,  koruması sona eren tescili yenileme ücreti, marka başvurusu ek sınıf ücreti gibi ödenmesi gereken ücretler bulunmaktadır. Marka tescil ile ilgili yaptırdığınız işlem ücretleri sadece kurumun anlaşmalı olduğu bankalara yatırılır ve ardından yapılacak işleminiz onaylanır. 

Sizde marka tescil ücreti hizmetini almak ve sürecinizi 15 yıllık sektörel deneyime sahip hukukçu vekillerimizin yönetmesi için aşağıdaki formu doldurarak başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

Kurum Harcı :
Hizmet Bedeli :
KDV : 0
Toplam : 0

Sepete Ekle