Marka Tescili Nedir

Markanızın korunması ve yasal hakların gerektiğinde kullanılabilmesi için marka tescil belgesi alınmalıdır.

Marka tescili nedir diye soranlar için açıklamak gerekirse, bir markanın farklı kişi veya kişiler tarafından kopyalanması, logonun izinsiz basılması, markaya özgü fikirlerin çalınması gibi durumları önlemek için kullanılan belgedir.

Marka tescil belgesi yalnızca Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından verilmektedir. Belgeyi alabilmek için kurumun istediği evraklar hazırlanır ve başvuru yapılır. Evraklar gerçek kişi için T.C. kimlik numarası, markasına ait örnek, varsa vekâletname ve başvuru ücretinin gerekli yere teslim edildiğine dair belgedir. Kurum/şirket ise: faaliyet belgesi, vergi levhası, markasına ait örnek, varsa vekâletname ve başvuru ücretinin gerekli yere teslim edildiğine dair belge hazırlamalıdır.

Başvurular yapıldığında kurum hazırlanan belgeli teslim alarak süreci başlatılır. Titizlikle yapılan bu araştırmanın sonuçlanması 9 sürmektedir. Dilerseniz sorgulama yaparak markanıza ait son durumdan haberdar olabilirsiniz. Belgenizi teslim adlığınız andan 10 yıl sonuna kadar marka tescil belgesi markanızı korur, yasal haklarınızı tanımanızı ve gerektiğinde kullanmanızı sağlar. Markanız tescil belgesi sayesinde daima ön plana çıkarak sizlere yüksek kazanç sağlar.

Sizde marka tescili nedir hizmetini almak ve sürecinizi 15 yıllık sektörel deneyime sahip hukukçu vekillerimizin yönetmesi için aşağıdaki formu doldurarak başvurunuzu oluşturabilirsiniz.                    

Kurum Harcı :
Hizmet Bedeli :
KDV : 0
Toplam : 0

Sepete Ekle