Marka Tescili Sorgulama

Marka tescili, bir şirketin, kurumun veya markalaşmış her emeğin, hizmetin korunmasını sağlayan belgedir.

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından verilen bu belge sayesinde hizmet verdiğiniz markanız güvence altına alınır. Bir başka kişi veya kişiler tarafından markanız kopyalanamaz, taklit edilemez ve markaya ait hiçbir bilgi izinsiz şekilde kullanılamaz. Hukuki haklarınızı gerektiği zaman bu belge sayesinde kullanarak marka haklarınızı savunabilirsiniz.

Oluşturduğunuz markanın tescil belgesi alabilmesi için bazı belgeler gerekmektedir. Bu belgeler gerçek kişi ve kurumlar tarafından Türk Patent ve Marka Kurumuna teslim edilir. Dilerseniz marka uzmanlarımız ile birlikte süreci kontrollü bir şekilde ilerletebilirsiniz. Gerçek kişiler kuruma kendisine ait markanın örneğini, T.C. kimlik numarası, başvuru ücretinin anlaşmalı bankaya teslim edildiğine dair dekont ve varsa vekaletname hazırlamalıdır. Kurum ve şirket ise faaliyet belgesi, vergi levhası, marka örneği ve başvuru ücretinin anlaşmalı bankaya teslim edildiğine dair dekont ve varsa vekaletname hazırlayarak teslim etmelidir.

Tüm belgelerin hazırlanıp teslim edilmesinden itibaren marka tescil için araştırma süresi başlar. Bu süre içerisinde marka sahibi marka tescili sorgulama ekranından markasına ait son durumu öğrenebilir. 9 ay süren bu süre sonunda marka tescili için karara varılır.

Sizde marka tescili sorgulama hizmetini almak ve sürecinizi 15 yıllık sektörel deneyime sahip hukukçu vekillerimizin yönetmesi için aşağıdaki formu doldurarak başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

Kurum Harcı :
Hizmet Bedeli :
KDV : 0
Toplam : 0

Sepete Ekle