Marka Unvan Değişikliği

Ticari ünvanınızda bir değişiklik gerçekleşti ise Türk Patent ve Marka Kurumu’na bu değişikliği bildirmeniz gerekiyor. Birden fazla tescilli markanız bulunuyorsa unvan değişikliği markaların tamamına yapılmalıdır.

Markanızda ya da markalarınızda kayıtlı olan unvanınız değiştiği zaman Türk Patent ve Marka Kurumu kayıtlarında da yeni unvanınız güncellenmelidir. Bunun için unvan değişikliği durumunda Kurum’a başvuruda bulunmalısınız. Aksi takdirde marka yenileme işlemlerinizi yaptığınızda yeni belgelerde eski unvanınız yer alır. Ayrıca mahkemeler, resmi ve özel kurumlar tarafından gelen tebligatlarda ya da düzenlenen belgelerde de eski unvanınız yer almaya devam eder. Bu nedenle marka unvan değişikliğini bildirmeniz önem taşımaktadır.

Marka unvan değişikliği işlemlerinde Kurum tarafından size bildirim yazısı gönderilir ancak gerçekleştirilen değişiklik için yeni bir belge düzenlenmez.

Marka unvan değişikliği işlemleri yaklaşık bir hafta sürmektedir. Kurum tarafından bazı zamanlarda daha hızlı da sonuçlandırılıyor.

Marka unvan değişikliği hizmetimiz hakkında aşağıdaki formu doldurarak bilgi alabilir, marka vekillerimize ve avukatlarımıza tüm detayları danışabilirsiniz.

Kurum Harcı : ,00
Hizmet Bedeli : 149,00
KDV : 26,82
Toplam : 175,82

Sepete Ekle