Marka Yayınına İtiraz

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından yayınlanan Resmi Marka Bülteni’nde yayınlanan bir marka, sizin tescilli markanız ile benzerlik taşıyor ise o markaya itiraz edebilirsiniz. Bu sebeple her ay yayınlanan Resmi Marka Bülteni titiz bir şekilde incelenmelidir; bu sizin sorumluluğunuzdadır.

Resmi Marka Bülteni’nde ilan edilen markalar, yayın tarihi itibariyle 2 ay boyunca önceki hak sahiplerinin itirazlarına açık tutulmaktadır. Bu durumda sizin markanızla benzerliği olan markaya 2 ay içerisinde itiraz hakkınız var.

Markanızın tescil süreci, ilk başvurunuzdan itibaren titizlikle takip edilmelidir. Benzerliği olan markaya yapacağınız itiraz haricinde, Kurum tarafından size gelen olumsuz bildirimlere de anında müdahale edebilmeniz gerekiyor. Bu nedenle, hem tescil süreci hem de Resmi Marka Bülteni takibinde de profesyonel firmalar ile çalışmalısınız.

Marka yayınına itiraz dosyaları için de çalıştığınız firmadan destek almalısınız. İtiraz dosyanız bu konuda uzmanlaşmış hukukçular tarafından hazırlanmalıdır.

Marka yayınına itiraz hizmetimiz hakkında aşağıdaki formu doldurarak bilgi alabilir, marka vekillerimize ve avukatlarımıza tüm detayları danışabilirsiniz.

Kurum Harcı : 185,00
Hizmet Bedeli : 299,00
KDV : 87,12
Toplam : 571,12

Sepete Ekle