Marka Yenileme

Markanızın tescil süresi, 556 sayılı Markaların Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname’ye göre başvuru tarihinizden itibaren 10 yıldır. Markanızı her 10 yılda bir yenilemeniz gerekmektedir.

Başvurunuzdan itibaren 10 yıllık süre dolmadan 6 ay öncesinde yenileme işlemleri başlatıp, yeniden 10 yıllık koruma hakkı kazanıyorsunuz. Eğer son 6 aylık sürede marka yenileme için başvuru yapmazsanız, 10 yıllık süre tamamlandıktan sonraki ilk 6 ay da markanızı yenileme hakkınız var. Cezalı marka yenileme işlemleri için daha fazla harç ücreti ödüyorsunuz. 10 yıl 6 ay geçtiği halde marka yenileme işlemlerini gerçekleştirmediyseniz, markanız hükümsüz kılınıyor. Bu durumda yeniden marka başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Marka tescili başvurunuzdan marka yenileme işlemlerinize kadar her aşamada, profesyonel firmalardan destek almalısınız. Bu süreçleri sizin için yönetmeleri, hak kaybı yaşamanızın da önüne geçmektedir.

Marka yenileme hizmetimiz hakkında aşağıdaki formu doldurarak bilgi alabilir, marka vekillerimize ve avukatlarımıza tüm detayları danışabilirsiniz.

Kurum Harcı : 940,00
Hizmet Bedeli : 299,00
KDV : 223,02
Toplam : 1462,02

Sepete Ekle