Markanın Tescili

Bir markanın tescili hukuki haklarının olduğu ve dokunulamaz olduğunun göstergesidir. Ayrıca marka sahibi dışında kimse markayı kopyalamaz, taklit edemez ve logosunu hiçbir yerde kullanamaz.

Markanın tescili, markayı koruma altına alan en önemli belgedir. Rakip firmalara karşı fark oluşturmak isteyen marka sahipleri mutlaka bu belgeyi almalıdır. Bu sayede markanızı güvenle kullanabilir, hizmet vermekte olduğunuz müşterilerinizi arttırabilirsiniz. Marka tescil belgesi almak istiyorsanız gerekli belgeleri hazırlayarak Türk Patent ve Marka Kurumu’na teslim etmeniz gerekmektedir.

Kurum ve gerçek kişi olarak 2 farklı şekilde yapılabilen bu başvuru sonrası marka 9 ay süre boyunca incelemeye alınır. Titizlikle sürdürülen ve herhangi bir olumsuz durumda araştırmaya son verilen bu incelemede her adım oldukça önemlidir. Marka uzmanlarımızdan yardım alarak sizler de bu süreci kusursuz şekilde ilerletebilirsiniz.

Markanın tescili markayı her anlamda koruma altına alarak güçlü bir imaj sunar. Tescil belgesi alındığı andan itibaren 10 yıl boyunca markayı korumaya devam eder. 10 yıl dolduğunda tescil belgesi geçerliliğini yitirir ve markayı koruyamaz. Marka tescil belgesi güncellenmeye alınarak tekrar kullanılabilir hale gelmektedir. Kısaca, marka tescil belgesi her 10 yılda bir yenilerek kullanılmaya devam edilebilir.

Sizde markanın tescili hizmetini almak ve sürecinizi 15 yıllık sektörel deneyime sahip hukukçu vekillerimizin yönetmesi için aşağıdaki formu doldurarak başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

Kurum Harcı :
Hizmet Bedeli :
KDV : 0
Toplam : 0

Sepete Ekle