Online Marka Sorgulama

Marka işletmeleri birbirinden ayıran, mal veya hizmeti temsil eden logo, yazı, şekil, görsel, harf gibi semboller bütünüdür.

Marka ürünün tanınmasını ve ayırt edilebilmesini sağlar. Alıcılar tarafından daha çok tercih edilerek rakip markalar arasında bilinir oluşunuzla ön plana çıkarsınız. Hedef kitleye daha iyi hitap edilmesini sağlar ve akılda kalması daha kolaydır. Satışını yaptığınız mal veya hizmet için marka oluştururken bazı dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Bunlardan en önemlisi markanızı oluştururken hiçbir markayla benzerlik göstermeyen tamamen size özel bir sembol oluşturmalısınız. Rakiplerinizle olan rekabette onlardan daha iyi marka tasarlamak istiyorsanız marka uzmanlarınızdan yardım almanız sizin için avantajdır. Bu avantaj sayesinde sizi temsil eden, anlaşılması kolay ve dikkat çekici bir marka oluşturabilir ve markanızın resmileşeceği süreye kadar dosyanızın takibini yaptırabilirsiniz.

Marka oluştururken piyasada benzer ürün ve hizmet veren markalara dikkat etmelisiniz. Her ürün veya hizmetin yalnızca kendine ait bir markası olabilir.  Marka oluştururken online marka sorgulama yaparak rakip firmaların markalarını görebilirsiniz.

Markanın resmileşebilmesi için Türk Patent ve Marka Kurumu’ndan onay alınmalıdır. Hazırlanan marka kurumun istediği diğer evraklarla birlikte kuruma teslim edilir. Kurum geniş kapsamlı araştırmalar sonucu 2-4 hafta arasında karara varır. Bu karar süresi 2.haftaya geldiğinde kişi markasının onay alıp almadığını sorgulayabilir. Online marka sorgulama yaparken markanız görünmüyorsa kurum henüz incelemeyi bitirmemiş olabilir. Eğer ki 4 hafta dolduğunda hala markanız görünmüyorsa kurum tarafından markanızı kullanmak için onay verilmemiştir.  Onayı verilen marka online marka sorgulamada görülür. Marka resmi şekilde kullanılabilir haldedir.

Sizde online marka sorgulama hizmetini almak ve sürecinizi 15 yıllık sektörel deneyime sahip hukukçu vekillerimizin yönetmesi için aşağıdaki formu doldurarak başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

Kurum Harcı :
Hizmet Bedeli :
KDV : 0
Toplam : 0

Sepete Ekle