Online Patent Sorgulama

Buluşunuzun veya size ait olan bir hizmetin rakipleriniz tarafından çalınması veya taklit edilmesini istemiyorsanız patent belgesine ihtiyacınız var.

Patent yeni yapılan hizmet ve buluşun koruma altına alınarak sahibine özel kalmasını sağlar. Kısacası size ait olan bir hizmeti yalnızca siz kullanabilirsiniz. Patent halk dilinde marka tescil olarak da dile getirilmektedir. Marka tescili de markayı koruma altına alır. Markanıza patent almak için evraklarınızla beraber Türk Patent ve Marka Kurumu’na başvuruda bulunabilirsiniz.

Başvuru esnasında sizden bir takım belgeler istenmektedir. Gerçek kişilerden T.C. kimlik numarası, markasına ait örnek, varsa vekâletname ve başvuru ücretinin gerekli yere teslim edildiğine dair belge talep edilmektedir. Kurum veya şirketlerden ise faaliyet belgesi, vergi levhası, markasına ait örnek, varsa vekâletname ve başvuru ücretinin gerekli yere teslim edildiğine dair belge talep edilir. Bu belgeler hazırlanıp kuruma teslim edildiğinde patent başvurusu onaylanır ve kurum araştırmalara başlar.

Online patent sorgulama yaparak patentinizin son durumunu öğrenebilirsiniz. Bu sorgulama yalnızca başvuru yaptığınız esnada değil, markanıza ait patent süresini takip etmek için de kullanılır. Her adımı takip edebileceğiniz sorgulama ekranı sayesinde süreci yakından takip edebilirsiniz.

Sizde online patent sorgulama hizmetini almak ve sürecinizi 15 yıllık sektörel deneyime sahip hukukçu vekillerimizin yönetmesi için aşağıdaki formu doldurarak başvurunuzu oluşturabilirsiniz.                                                                                                      

Kurum Harcı :
Hizmet Bedeli :
KDV : 0
Toplam : 0

Sepete Ekle