Patent Alma

Patentinizi alarak, yeni buluş ve hizmetinizi koruma altına alabileceğinizi biliyor muydunuz?

Patent alma size ait olan hizmetin yasal olarak belgelendirilmesi demektir. Yapmış olduğunuz buluş veya hizmetin yasal olarak size ait olması demek kimse tarafından kopyalanmaması ve taklit edilememesi anlamına gelmektedir. Yani kısaca markanızı kimse sizden izinsiz şekilde kullanamaz, Aksi takdirde bu belgenin markanıza sunduğu yasal hakları gerektiğinde kullanabilir, markanıza zarar vermek isteyen kişi veya kişilere dava açabilirsiniz.

Sayısızca avantajı bulunan bu belgeyi almak için gerçek kişiler T.C. kimlik numarası, markasına ait örnek, varsa vekâletname ve başvuru ücretinin gerekli yere teslim edildiğine dair belge hazırlar. Kurum, şirket ise faaliyet belgesi, vergi levhası, markasına ait örnek, varsa vekâletname ve başvuru ücretinin gerekli yere teslim edildiğine dair belge hazırlar ve ardından Türk Patent ve Marka Kurumu’na teslim eder. Kurum patent almak isteyen gerçek kişi veya kurumun hazırladığı belgeyi incelemeye alarak başvuruyu onaylar.

Başvuru onayının ardından kurum tarafından patent almak için gerekli araştırmalara başlanır. 9 ay sonunda marka sahibi patent belgesine dair olumlu veya olumsuz sonuca ulaşabilir. Patent başvurusu yaparak başvurunuzun onaylanmasından itibaren her durumdan haberdar olabilirsiniz.

Sizde patent alma hizmetini almak ve sürecinizi 15 yıllık sektörel deneyime sahip hukukçu vekillerimizin yönetmesi için aşağıdaki formu doldurarak başvurunuzu oluşturabilirsiniz.                                                                                                       

Kurum Harcı :
Hizmet Bedeli :
KDV : 0
Toplam : 0

Sepete Ekle