Patent Başvurusu

Kendinize ait olan hizmet veya satışı koruma altına almak için mutlaka patent almalısınız. Bu sayede hizmetinizi güvence altına alarak sektörde uzun yıllar hizmet verebilirsiniz.

Patent başvurusu, herhangi bir buluş veya yeni yapılan hizmetin korunması ve bulan kişiye ait kalması için yapılan bir koruma belgesidir. Bu belge sayesinde sunduğunuz hizmeti kimse kopyalayamaz. Patent belgesine sahip kişi markasını dilediğince kullanabilir. Gerek görülen anlarda patente ve hizmete zarar veren kişilere dava açarak hukuki haklara başvurabilir. Tüm bu avantajlardan yararlanmak için müşterilerinize sunduğunuz hizmete patent belgesi almalısınız.

Patent başvurusu hepimizin yakından bildiği marka tescili olarak da adlandırılmaktadır. Marka tecil de bilindiği üzere verilen hizmeti yani markayı korumaktadır. Bu koruma belgesine sahip olmak isteyen kişi veya kurumlar Türk Patent ve Marka Kurumu’na başvuru yaparak belgeyi alabilirler. Fakat bu belge alınması zor ve detaylı araştırmalar sonucunda verildiğinden marka sahibi başvuru sırasında evraklarını tam hazırlamalıdır.

Patent başvurusu yapıldığı an itibariyle kurum gerekli belgeleri inceler ve araştırma süresini başlatır. Bu süreç yaklaşık olarak 9 ay süreye ulaşmaktadır. Gerekli araştırmalar, marka yayın kararı ve resmi gazetelerde yayınlanma gibi süreçler nedeniyle uzayan bu araştırma sonunda onay verilen markalar patent belgesini alabilir.

Sizde patent başvurusu hizmetini almak ve sürecinizi 15 yıllık sektörel deneyime sahip hukukçu vekillerimizin yönetmesi için aşağıdaki formu doldurarak başvurunuzu oluşturabilirsiniz.                                                                                                      

Kurum Harcı :
Hizmet Bedeli :
KDV : 0
Toplam : 0

Sepete Ekle