Patent Kurumu

Patent, bir ürün veya hizmetin korunmasını ve sahibine özel kalmasını sağlayan, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından verilen resmi bir belgedir.

Belgenin amacı markanın korunmasını ve markanın müşterilere sunduğu özel hizmetin güvence altına alınmasını sağlamaktır. Marka patentine sahip bir marka düzenli ve yüksek satış yaparak sektörde kendini daima ön planda tutar. Patent kurumu tarafından verilen belgeyi alabilmek için bir takım belgelerin hazırlanması ardından da teslim edilmesi gerekir.

Patent kurumu gerçek kişilerden T.C. kimlik numarası, markasına ait örnek, varsa vekâletname ve başvuru ücretinin gerekli yere teslim edildiğine dair belge talep eder. Kurum ve şirketlerden ise faaliyet belgesi, vergi levhası, markasına ait örnek, varsa vekâletname ve başvuru ücretinin gerekli yere teslim edildiğine dair belge talep etmektedir.

Hazırlanan belgelerin teslim edilmesinden itibaren patent kurumu araştırmalara başlar. Geniş kapsamlı yapılan araştırmaların sonuç bulması 9 ay sürer. Başvurunuzu sorgulayarak süreci takip edebilirsiniz. Belgenizi aldığınız andan itibaren 10 yıl süreyle yenilemeniz gerekir, yoksa belgeniz geçerliliğini yitirir. Patent yenileme gibi markaya ait tüm işlemlerinizi patent kurumunda gerçekleştirebilirsiniz.

Sizde patent kurumu hizmetini almak ve sürecinizi 15 yıllık sektörel deneyime sahip hukukçu vekillerimizin yönetmesi için aşağıdaki formu doldurarak başvurunuzu oluşturabilirsiniz.                                    

Kurum Harcı :
Hizmet Bedeli :
KDV : 0
Toplam : 0

Sepete Ekle