Patent Marka Sorgulama

Marka bir firmanın tanınmasına aracı olan en büyük etkendir.

Güçlü imaja sahip marka geniş kitleye hitap eder. Bu da sektörde daima öncü marka olmasını sağlar. İmajın önemli olduğu kadar markanın tasarımı da çok önemlidir. Müşteriler daima sade, anlaşılması kolay markaları tercih eder. Markanızı oluştururken buna dikkat etmelisiniz. Markanıza ait şekil seçerken marka tescil uzmanlarımızla iletişime geçerek onlardan yardım alabilirsiniz.

Karar verdiğiniz markaya ait patent yaptırmalısınız. Marka patent aslında halk arasında marka tescil olarak bilinir. Markayı dış etkenlerden koruyarak sahibine özel kalmasını sağlar. Hukuki hakları markanızı kötülemeye ve zarar vermeye çalışanlar üzerinde kullanmanızı sağlar. Marka patentine sahip bir firma sektörde daima en iyi yerdedir.  Bunun sebebi markanızım tüm haklarının size saklı olmasıdır. 2.kişi tarafından markanız kullanılamaz, kopyalanamaz.

Patent almak istediğiniz markanız için sitemiz üzerinden online başvuru gerçekleştirebilir, dakikalar içinde markanızı korumak için ilk adımı atabilirsiniz. Kurum patent almayı talep eden kişiden bir takım belgeler istemektedir. Bu belgeler gerçek kişi ile kurum arasında farklılık gösterir.  Başvuru gerçek kişi tarafından yapıldığında; ; T.C. kimlik numarası, markasına ait örnek, varsa vekâletname ve başvuru ücretinin gerekli yere teslim edildiğine dair belge hazırlayıp teslim etmelidir. Başvuru kurum veya şirket tarafından yapıldıysa; faaliyet belgesi, vergi levhası, markasına ait örnek, varsa vekâletname ve başvuru ücretinin gerekli yere teslim edildiğine dair belge hazırlar ve teslim eder.

Kurum marka incelemesi yapar. İncelemeler sorunsuz şekilde devam ederse 8-12 ay içerisinde paten alınabilir. Marka patenti 10 yıl süreyle kullanılabilir. Fakat her 10 yıl bitiminde kullanılmaya devam etmek isteniyorsa patent sahibi tarafından yenilenmelidir.  Patent marka sorgulama yaparak patentinizin durumunu öğrenebilir, yenilenme süresini takip edebilirsiniz. Bu sorgulama ile tarafınıza ait marka patent hakkında tüm bilgilere de ulaşabilirsiniz

Sizde patent marka sorgulama hizmetini almak ve sürecinizi 15 yıllık sektörel deneyime sahip hukukçu vekillerimizin yönetmesi için aşağıdaki formu doldurarak başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

Kurum Harcı :
Hizmet Bedeli :
KDV : 0
Toplam : 0

Sepete Ekle