Patent Sorgula

Patent, bir buluş veya yapılan hizmetin kimin bulduğunu veya kime ait olduğunu gösteren resmi bir belgedir. Şahsınıza ait bir buluşu veya yenilik içeren bir hizmeti müşterilerinize sunmadan önce patent almalısınız. Bunun nedeni sizden başka birinin bu hizmet veya buluşu kullanmasını engellemektir. Ayrıca patent, halk arasında marka olarak da dile getirilir.

Müşterilerinize hizmet vermek için kullanacağınız patenti koruma altına almalısınız. Yüksek kitleye hizmet verdiğinizde karşınıza aynı sektörde birçok rakip çıkarak sizi taklit etmek isteyecektir. Taklitlerin önüne geçmek için patent tescili yaptırın. TÜRK Patent ve Marka Kurumu tarafından verilen u belgeyi almak için önce bazı belgeleri hazırlamanız gerekir. Kuruma gerçek kişi olarak başvuru yapanlar T.C. kimlik numarası, markasına ait örnek, varsa vekâletname ve başvuru ücretinin gerekli yere teslim edildiğine dair belge teslim eder. Kurum ve şirketler ise faaliyet belgesi, vergi levhası, markasına ait örnek, varsa vekâletname ve başvuru ücretinin gerekli yere teslim edildiğine dair belge teslim eder.

Belgelerin teslim edilmesi ile resmi başvuru tamamlanır ve kurum başvuru yapan markayı incelemeye alır. Süreç 9 ay sürer ve bu süre sonunda herhangi bir sorunla karşılaşılmadığında markaya patent verilir. Dilerseniz patent sorgulama yaparak tüm süreç hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sizde patent sorgula hizmetini almak ve sürecinizi 15 yıllık sektörel deneyime sahip hukukçu vekillerimizin yönetmesi için aşağıdaki formu doldurarak başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

Kurum Harcı :
Hizmet Bedeli :
KDV : 0
Toplam : 0

Sepete Ekle