Restaurant Marka Tescil

Hizmet vermekte olduğunuz işletmenizdeki menü, size özel tarif ile müşterilerinize sunduğunuz farklı lezzetler, restaurant isminiz gibi sizleri bu alanda yükselten kriterleri koruma altına alarak sektörde daima en iyisi olarak hizmet verebilirsiz.

Restaurant marka tescil, işletmenizin sahip olduğu tüm hakları koruma altına alarak bir başkası tarafından izinsiz kullanılmasını önler. Taklitçiliğin önüne geçerek restaurantınıza benzemeye çalışan işletme açacak kişilere engel olur. Bu sayede müşterilerinize özgü hizmetler sunarak en çok tercih edilen işletme olarak kendinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Markanızı tescillerken Türk Patent ve Marka Kurumuna başvuru yapmanız gerekir. Bu başvuru öncesinde web sitemizden marka araştırması yaparak isminize benzer markaları kontrol edebilir, marka uzmanlarımız aracılığıyla işletmenize özel benzersiz logo tasarlayabilirsiniz.

Türk Patent ve Marka Kurumu’na başvuru yapmadan önce tescillenecek işletme için gerekli evrakların hazırlanması gerekmektedir. Tescil belgesi alınacak markaya ait logo örneği, işletmenin açık adresi, vergi numarası, nüfus cüzdanı fotokopisi, vekaletname gibi evraklar kuruma teslim edildiği andan itibaren restaurant marka tescil süresi başlar. Bu süreçte kurum çalışanları tarafından markaya ait derin araştırmalar yapılmaktadır. Titiz şekilde sürdürülen bu araştırmada oluşan bir sorunda marka tescillenemez. Herhangi bir sorunla karşılaşmamak istiyorsanız marka uzmanlarımızdan yardım almalısınız.

Restaurantınızın tescillenmesi 9 ile 12 ay içerisinde yapılmaktadır. Kurum ilk önce marka araştırması yaparak diğer markalarla olan benzerliği araştırır. Bu aşamadan sorunsuzca geçilmesinin ardından markaya gelebilecek itirazlara karşı bekleme süresi vardır ardından markaya yayın kararı çıkar ve tescil belgesi verilir. Tescil belgesini alan marka dokunulmazdır. Alınan belge 10 yıl boyunca işletmenizi koruyarak haklarınızı gerektiğinde kullanmanıza yardımcı olur. Bu süre sonunda tescil belgesi yenilenerek kullanılmaya devam edilebilinir. Yenilenmeyen marka korunmasın yitirir.

Sizde restaurant marka tescil hizmetini almak ve sürecinizi 15 yıllık sektörel deneyime sahip hukukçu vekillerimizin yönetmesi için aşağıdaki formu doldurarak başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

Kurum Harcı :
Hizmet Bedeli :
KDV : 0
Toplam : 0

Sepete Ekle