Şirketler İçin Marka Tescil

Her hizmet veren şirketin birbirlerinden farkı sunduğu özel hizmet vardır. Sunulan bu hizmetlerin müşterilere özel kalabilmesi, farklı şirketler tarafından kopyalanmaması için korunması gerekmektedir. Şirketler için marka tescil; sunulan her hizmeti ve şirkete özel tüm hakların korunmasını sağlayan bir belgedir.

Marka tesciline sahip bir şirketin pek çok avantajı bulunmaktadır. Kullanılan logonun o şirkete özel kalması, verilen hizmetin bir başkaları tarafından kullanılmaması, rakip şirketlerin tescilli şirkete yaptığı olumsuz davranışlarda tescil belgesi sayesinde hakların gerektiğinde kullanılması gibi avantajları bulunmaktadır.  Şirket kendini koruma altına almak istediğinde marka uzmanlarımız ile görüşerek veya Türk Patent ve Marka kurumuna başvuruda bulunarak tescil belgesi talep edebilir. Marka uzmanlarımız aracılığıyla süreci kontrollü şekilde ilerleterek tescil belgesi alabilirsiniz.

Şirketler için marka tescil yaptırmak isteyen kişiler bir takım belgeler hazırlamalıdır. Bu belgeler başvuru yapan kişiden kurum tarafından istenmektedir. Tescil başvurusunda bulunan kişi belgeleri teslim ettiği andan itibaren kurum o markayı araştırmaya alarak tescil sürecini başlatır. Öncelikle marka benzerlik araştırması yapılır. BU aşamada markanın başka bir marka ile benzer olup olmadığı ve logolarda kullanılan şekillerin diğer markalarla olan benzerliğine dikkat edilmektedir. Herhangi bir benzerlik bulunması durumunda marka bir sonraki aşamaya geçemez ve tescillenemez.

Tescil süresi 9-12 ay arasında değişkenlik göstermektedir. Bu sürenin değişiklik göstermesinin sebebi markaya gelebilecek olan itirazlardan kaynaklanmaktadır. Marka itiraz süresine girdiğinde herhangi bir itiraz geldiğinde markaya verilen 2 ay süreç içerisinde bu sorun halledilmelidir. Markaya karşı bir itiraz gelmediğinde tescil süresi sorunsuz olarak ilerlemeye devam eder.

Şirketler için marka tesciline sahip bir kurum 10 yıl boyunca koruma altındadır. Rakip şirketlerden gelecek tüm olumsuz davranışlara karşılık gerektiğinde tüm haklarını kullanarak kendilerini korurlar. Bu 10 yıl sonunda marka tescil belgesine sahip şirket bu belgeyi güncellemelidir. Güncelleme şirketin korunması için gereklidir. Güncellenmeyen marka tescil belgesi geçerliliğini yitirir ve şirket savunmasız kalır.

Sizde şirketler için marka tescil hizmetini almak ve sürecinizi 15 yıllık sektörel deneyime sahip hukukçu vekillerimizin yönetmesi için aşağıdaki formu doldurarak başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

Kurum Harcı :
Hizmet Bedeli :
KDV : 0
Toplam : 0

Sepete Ekle