Tek Sınıflı Marka Başvuru Ücreti

Tek sınıflı marka, sahip olduğunuz tek bir ürünü ifade eder. Bu ürün giyim, kozmetik,  teknoloji vb. alanlarla ilgili olabilir. Tek bir alanda hizmet verebilirsiniz.

Sunduğunuz hizmeti koruma altına almak için markanıza tescil belgesi almalısınız. Alacağınız bu tescil belgesi sayesinde ürününüzden faydalanılarak yeni ürünler oluşturma veya aynı ürünü başka marka altında satmak mümkün değildir. Bu sayede müşterilere özgün ürünler sunabilir, markanızı özgün kullanabilirsiniz.

Markaların korunması, yasal hakların kullanılması Türk Patent ve Marka Kurumu tarafında sağlanmaktadır. Kuruma marka tescili için başvuru yaparken gerçek kişi veya kurum olarak başvuru yapabilirsiniz. Bu seçeneklerde istenen belgeler farklılık göstermektedir. Markanız sadece bir ürüne hitap ediyorsa tek sınıflı marka tescili alabilirsiniz. Tek sınıflı marka tescil başvurusu yaparken gerekli evrakları kuruma sunmak gerekir.

Kuruma gelen bu talebin onaylanabilmesi için öncelikle başvuru ücreti yapılması gerekir. Tek sınıflı marka başvuru ücreti için ödenmesi gereken ücret 250 Türk lirasıdır. Bu ücret kurumun anlaşmalı olduğu banka hesaplarına gönderildiğinde kurum başvuruyu onaylar ve inceleme süresi başlatılır. Süreç incelemeye bağlı olarak 8-12 ay içinde sonuçlanır. 

Bu süre sonunda çıkan karara göre marka tescillenir ve kimse tarafından kopyalanamaz, taklit edilemez. Ürünün tüm hakları tamamen marka sahibine saklıdır. Herhangi bir durumda marka sahibi yasal hakları kullanabilir.

Sizde tek sınıflı marka başvuru hizmetini almak ve sürecinizi 15 yıllık sektörel deneyime sahip hukukçu vekillerimizin yönetmesi için aşağıdaki formu doldurarak başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

 

Kurum Harcı :
Hizmet Bedeli :
KDV : 0
Toplam : 0

Sepete Ekle