Tescil Başvurusu

Tescil markayı koruma altına alan, yasal haklarını gerektiği zaman kullanılmasını sağlayan resmi bir belgedir.  

Bu belgeye sahip kurum ve kuruluşlar dış çevreden gelecek her türlü olumsuz duruma karşı hazırlıklıdır. İşlerini yaparken güvenli ve kusursuz hizmet sunarlar. Belgenin alınabilmesi için kurum ve kuruluşa ait benzersiz bir marka ve logo gereklidir. Marka oluşturmak için öncelikle markaya ait on araştırma yapılmalı ve diğer markaların logolarına bakılmalıdır. Bunun sebebi oluşabilecek benzerliklerin önüne geçmektir. Ayrıca kurum tescil başvurusu yapan kişinin evraklarını incelerken önce benzerlik araştırması yapar. Siz de adınıza ve markanıza uygun logoyu tasarlamak ve tescillendirmek isterseniz marka uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.  

Marka ve logo oluştuktan sonra tescil başvurusu yapılabilir. Türk Patent ve Marka Kurumu’na tescil bölgesi için talepte bulunup kurumun istediği gerekli belgeleri hazırlamalısınız. Belgeler gerçek kişi ve kurumlar için farklıdır. Gerçek kişiler; T.C. kimlik numarası, markasına ait örnek, varsa vekâletname ve başvuru ücretinin gerekli yere teslim edildiğine dair belge hazırlamalıdır. Kurumlar ise faaliyet belgesi, vergi levhası, markasına ait örnek, varsa vekâletname ve başvuru ücretinin gerekli yere teslim edildiğine dair belge hazırlayıp teslim etmelidir.  

Gelen talep doğrultusunda belgelerin kuruma iletilmesiyle birlikte, kurum kendine özel araştırma yapar. Bu araştırmalar aşama aşama ilerler.  Başvuru sahibi tüm bu aşamalardan haberdar olmak istiyorsa takip sürecini web sitemizde yer alan marka tescil sorgulama ile yapabilir. Tescil başvurusu yapıldığı günden 9 ay sonrasında alınabilmektedir. Bu süre içerisinde araştırmalar yapılır. 9 ay sonra alınan tescil belgesi sahip olduğu markayı 10 yıl boyunca korur. Bu süre içerisinde marka, dış kaynaklı hiçbir hasar almaz. 10 yıl sonunda markayı koruma altında tutmak isteyen firma sahibi güncelleme yapmalıdır. Güncellenmeyen marka tescil belgesi kullanılamaz.

Sizde logo tescil hizmetini almak ve sürecinizi 15 yıllık sektörel deneyime sahip hukukçu vekillerimizin yönetmesi için aşağıdaki formu doldurarak başvurunuzu oluşturabilirsiniz.                                                                                                       

Kurum Harcı :
Hizmet Bedeli :
KDV : 0
Toplam : 0

Sepete Ekle