TPE Marka Sorgulama

Marka, benzer ürünü veya hizmeti veren firmaların birbirinden ayırt edilebilmesi için kullanılan kişi veya kuruma özgü sembollerdir.

Bu semboller sayesinde bilinirlik ve tercih edilirlik artar. Müşteriler tarafından ilgi görür ve bu sayede yüksek kazanç sağlanır.  Bir ürünü veya hizmeti piyasaya çıkarmadan mutlaka bir marka oluşturmalısınız. Marka oluştururken ürünü, hizmeti ve sizi temsil eden bir sembol bulmalısınız. Sembol oluştururken anlaşılır ve akılda kalıcı olması önemli bir unsurdur.  Bu seçimi yaparken marka danışmanlarıyla beraber bir yol çizmek daha iyi sembol tasarlamanıza yardımcı olur. Aynı zamanda marka danışmanları markanızın resmi kullanılabileceği ana kadar size destek olur.

Marka oluşturduğunuzda bunu direk ambalaj veya ürün üzerinde kullanamazsınız. TPE’den marka kullanım için onay almalısınız. Bu onay markanın resmileşebilmesini sağlar. Yani artık resmi olarak markanızı kullanabilirsiniz. Marka kullanımı için onay almadan önce web sitemizden marka sorgulama yaparak rakip firmaların markalarını inceleyebilirsiniz. Çünkü hiçbir marka birbiriyle benzerlik gösteremez, aynı olamaz. Bu durum söz konusu dahi değildir.

TPE marka onayı için gerekli bazı belgeler istemektedir. Bu belgeler hazır olduğunda incelemeler başlatılır. İnceleme yapılırken dikkat edilen en temel husus oluşan markanın hiçbir markayla benzerlik göstermemesidir. Bunun en temel husus olma sebebi benzer markaların karışıklığa yol açarak haksız kazançlar elde etmesidir. Bunun önüne geçebilmek için benzerlik olmamasına dikkat edilmelidir.

Markanın incelenip sonucun belirlenmesi 2 ile 4 hafta arasında sürmektedir. Bu süre markaya göre değişiklik gösterebilir. Marka başvuru sürecini 2. haftadan itibaren TPE marka sorgulama yaparak takip edebilirsiniz. Marka başvuru sürecinizde sizleri her gelişmede SMS ve e-posta ile bilgilendirmekteyiz.

Eğer sorgulama ekranında markanızı göremiyorsanız henüz sonuç alınmamıştır. 4 haftaya kadar bekleyebilirsiniz. 4 hafta sürenin ardından TPE marka sorgulama ekranında görünmeyen markalar onay almamıştır, marka kullanılamaz demektir. Markanız TPE marka sorgulama ekranında görünüyorsa onay verilmiş, markanızı resmi olarak kullanabilirsiniz demektir.

Sizde TPE marka sorgulama hizmetini almak ve sürecinizi 15 yıllık sektörel deneyime sahip hukukçu vekillerimizin yönetmesi için aşağıdaki formu doldurarak başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

Kurum Harcı :
Hizmet Bedeli :
KDV : 0
Toplam : 0

Sepete Ekle