Türk Patent Marka

Markanız sektörde sizi temsil eden isimdir. Harf, sembol, yazı ile oluşturduğunuz markanız sayesinde müşterilerinize hizmet verebilirsiniz.

Türk patent marka, oluşturduğunuz markanızın resmi olarak kullanılmasını sağlar. Markanızı oluşturmadan önce mutlaka diğer markalardan ayrılan isim, ayırt edilebilen logo kullanmalısınız. Müşterileriniz ürün almak istediklerinde markanızı kolayca seçerek sizi tercih edebilmeli. Bu sayede hem daha fazla müşteri kazanırsınız, hem de yüksek satış yaparak gelirinizi arttırmış olursunuz.

Markanızı müşterilerinize sunduğunuzda güvenli bir şekilde alışveriş yapabilmelerini sağlamak ve markanızı koruma altına almak için marka tescil belgesi almalısınız. Bu belge markayı korur, markanın kopyalanmasını engelleyerek haklarınızın tanınmasını sağlar. Yani marka için en önemli olan belge marka tescil belgesidir. Koruma altına almak istediğiniz markanız için istenilen belgeleri hazırlayarak kuruma başvuru yapabilir, kurum onayı ile markanızı tescilleyebilirsiniz.

Markanın tescillenmesi uzun bir araştırma süreci sonrasında gerçekleşir. Türk patent marka sahipleri gereken evrakları hazırlayarak kuruma başvuru yaptığı an araştırma sürecine başlanır. Süreç markaya göre farklılık göstermekte olup yaklaşık 9 ay sürmektedir.  Onay verilen marka tescillenir. Kurum tarafından tescillenen marka, belge üzerinde yazan tarihten itibaren 10 yıl boyunca geçerliliğini sürdürür. 10 yıl geçtiğinde tekrar güncellenir ve kullanılmaya devam edilir.

Sizde Türk patent marka hizmetini almak ve sürecinizi 15 yıllık sektörel deneyime sahip hukukçu vekillerimizin yönetmesi için aşağıdaki formu doldurarak başvurunuzu oluşturabilirsiniz.                                                                                                       

Kurum Harcı :
Hizmet Bedeli :
KDV : 0
Toplam : 0

Sepete Ekle