Türk Patent Marka Sorgulama

Türk patenti markaların haklarını korumak için verilen ve yalnızca ait olduğu markaya özel olan resmi bir koruma belgesidir.

Marka patenti sayesinde markanızı koruyarak satış yapabilirsiniz. Patentin markaya sunduğu birçok avantaj bulunmaktadır. Örneğin bir marka yeni bir ürün veya hizmet sunduğunda rakip firmalar bu fikirden esinlenerek benzer olanı satışa çıkarmak isteyecektir. Siz bu fikirden kazanç elde edip daha fazla müşteri kazandıkça sektördeki rakipleriniz artacak, satışlarınızı düşürmeye çalışacaklardır. Bu sebeple fikri size ait olan her hizmeti koruma altına almalısınız.

Koruma altına alacağınız markanız için başvuruda istenecek evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Marka sahibi gerçek kişi ise T.C. kimlik numarası, markasına ait örnek, varsa vekâletname ve başvuru ücretinin gerekli yere teslim edildiğine dair hazırlar. Marka kurum veya şirkete aitse faaliyet belgesi, vergi levhası, markasına ait örnek, varsa vekâletname ve başvuru ücretinin gerekli yere teslim edildiğine dair hazırlar. Hazırlanan evraklar Türk Patent ve Marka Kurumu’na teslim edilecek ve belgelerin teslim edilmesiyle marka araştırmasına başlanacaktır. 

Türk Patent Marka Sorgulama yapılarak araştırma sürecindeki durumu takip edebilirsiniz. Kurum markanıza dair tüm bilgileri yalnızca size özel ekranda paylaşarak her adımdan haberdar olmanızı sağlar.

Sizde Türk patent marka sorgulama hizmetini almak ve sürecinizi 15 yıllık sektörel deneyime sahip hukukçu vekillerimizin yönetmesi için aşağıdaki formu doldurarak başvurunuzu oluşturabilirsiniz.                                                                                                      

Kurum Harcı :
Hizmet Bedeli :
KDV : 0
Toplam : 0

Sepete Ekle