Türk Patent Sorgulama

Türk patent, kurduğunuz işyerinizde müşterilerinize sunduğunuz hizmeti güvence altına alır.

Herhangi bir hizmetin rakip firmalar tarafından kopyalanmasını, logonun izinsiz bastırılmasını, marka adıyla satış yapılmasını, haksız yere markanın suçlanması gibi durumları engellemek için patent belgesi alınmalıdır. Bu belge markaya resmi koruma kazandırarak diğer markalardan ayırır. Türk patenti almak markanızın satışlarını arttırarak daha fazla kitleye hizmet vermenizi sağlar.

Türk patent sorgulama yaparak dilerseniz marka patentinizin durumunu öğrenebilir ya da markanıza ait herhangi bir koruma yoksa Türk Patent ve Marka Kurumu’na başvuru yaparak patent belgesini alabilirsiniz.  Başvuru yapmak istiyorsanız kuruma bazı evrakları teslim etmeniz gerekir. Bu evraklar gerçek ve tüzel kişi olmak üzere 2 farklı şekilde hazırlanmalıdır.

Başvuru gerçek kişi tarafından yapılıyorsa; T.C. kimlik numarası, markasına ait örnek, varsa vekâletname ve başvuru ücretinin gerekli yere teslim edildiğine dair belgeyi hazırlar. Başvuru tüzel kişiler tarafından yapılıyorsa faaliyet belgesi, vergi levhası, markasına ait örnek, varsa vekâletname ve başvuru ücretinin gerekli yere teslim edildiğine dair belgeyi hazırlayarak teslim eder.

Hazırlanan belgelerin teslim edilmesinden itibaren kurum araştırmaları başlatır. Başvuru sahibi Türk patent sorgulama yaparak her adımdan anında haberdar olur.

Sizde Türk patent sorgulama hizmetini almak ve sürecinizi 15 yıllık sektörel deneyime sahip hukukçu vekillerimizin yönetmesi için aşağıdaki formu doldurarak başvurunuzu oluşturabilirsiniz.                                                                                                      

Kurum Harcı :
Hizmet Bedeli :
KDV : 0
Toplam : 0

Sepete Ekle