Türk Patent ve Marka Kurumu

Kişi veya kurumun imajını temsil eden öğelere marka denir.

Marka, sahibine özel olmakla beraber oluşumu itibariyle benzersiz olmalıdır. Bu markanın oluşumu için gerekli en temel özelliktir. Markalar birbirinden kolayca ayırt edilebilmeli, müşteriler tarafından kolayca anlaşılmalıdır. Bir markanın piyasaya sunulması için Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından onay alınmalıdır. Şahsınıza uygun marka tasarlamak için marka uzmanlarımızla iletişime geçerek anında marka oluşturabilirsiniz.

Piyasada hizmet vermekte olan bir markanın imajının güçlenmesi için markanın tescillenmesi gerekir.  Tescil, markanın korunmasını sağlayarak daha uzun süreli hizmeti hedefler. Markanın imajının güçlenmesiyle beraber tercih edilirliği de artar. Bu da marka sahibinin daha çok kazanç elde etmesini sağlar. Marka tescil belgesi de Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından yapılmaktadır. Kurum tarafından istenilen gerekli belgeler hazırlanarak başvuru yapılır, ardından marka araştırması yapılır. Yaklaşık olarak 9-12 ay içerisinde marka tescillenir. 10 yıl süre boyunca marka dokunulmazlığını sürdürür. Ardından marka tescil belgesi yenilenmelidir.

Türk Patent ve Marka Kurumu sadece markanın resmileşmesi ve tescil belgesi işlemlerinden ibaret değil. Marka güncelleme, devir işlemleri, zorunlu lisans işlemlerinde arabuluculuk yaparak aynı zamanda mahkemelerle işbirliği yapar, yurtiçi-yurtdışı teknoloji araştırmaları, sınaî mülkiyet hakları ile ilgili olarak yayınlar ve Türkiye'yi Bakanlığın onayı ile uluslararası kuruluşlar nezdinde temsil gibi birçok işlemlerin yapılmasından sorumludur.

Buluş, marka ve patent başlıca terimlerdir. Bu terimlerle ilgili olan tüm işlemler sadece Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından yapılır. Hiçbir kurum ve kişi bu işlemleri yapamaz. Kurum tarafından verilmeyen belgeler sahte şekilde çıkarılırsa bunu yapan kişi veya kişiler hakkında yasal işlem başlatılır. Kurumun hakları saklı olup, izinsiz hiçbir belge kopyalanamaz, kullanılamaz.

Sizde Türk Patent ve Marka Kurumu’nda yapmak istediğiniz Marka Tescil ve diğer marka işlemlerinizde profesyonel hizmet almak ve sürecinizi 15 yıllık sektörel deneyime sahip hukukçu vekillerimizin yönetmesi için aşağıdaki formu doldurarak başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

Kurum Harcı :
Hizmet Bedeli :
KDV : 0
Toplam : 0

Sepete Ekle