Kurum Kararına İtiraz

Markanız için yaptığınız tescil başvurusu, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından ya da 3. kişilerin itirazları sonucunda reddedilir ise bu karara itiraz hakkına sahipsiniz.

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından yayınlanan Resmi Marka Bülteni’nde ilan edilen bir marka, sizin tescilli markanız ile benzerlik taşıyor ise o markaya itiraz edebiliyorsunuz. Eğer bu itirazınız Kurum tarafından reddedilir ise yine kurum kararına itiraz işlemlerini başlatabilirsiniz.

Kurum kararına itiraz, Kurum’un aleyhinize aldığı kararlara itiraz etmenizi sağlayan işlemleri içermektedir. İtiraz dosyalarınız bu konuda uzmanlaşmış hukukçular tarafından hazırlanır ve dosyanızın tekrar değerledirilmesini talep ederler.

Kurum kararına yapılan itirazlar Yeniden İnceleme ve Değerlendirme Kurulu’na iletilir. Kurul tarafından yapılan değerlendirmelerin sonucu yaklaşık 8-10 ay arası sürmektedir. Kurul yaptığı değerlendirmede markanın kısmen ya da tamamen reddedilmesine de karar verebilir.

Kurum kararına itiraz hizmetimiz hakkında aşağıdaki formu doldurarak bilgi alabilir, marka vekillerimize ve avukatlarımıza tüm detayları danışabilirsiniz.

Kurum Harcı : 425,00
Hizmet Bedeli : 399,00
KDV : 148,32
Toplam : 972,32

Sepete Ekle