Web sitesi Marka Tescil

Son yıllarda hayatımızda büyük yer kaplayan internet sayesinde her bilgiye kolayca ulaşabiliyor, ihtiyaçlarımızı karşılayabiliyoruz. Kullanmış olduğumuz web siteleri, diğer adıyla internet sitelerinin farklı çeşitleri bulunmaktadır. Örneğin; restaurant, otel alışveriş, araba-konut alım satım vb. Bu çeşitlilik sayesinde birden fazla hizmet verilebilmektedir.  

Web sitesi oluştururken bazı aşamalardan geçmelisiniz. Bu aşamalar oluşturacağınız web sitesine göre farklılık gösterir. Bu işlemi yaparken webtasarımcıları veya interaktif ajanslardan yardım almanızda fayda var. Bu sayede zorlanmadan kendinize ait web sitesine sahip olup olabilirsiniz. Aksi takdirde işe başlamadan cayıp, hatalar yaparak bazı yanlışlara maruz kalabilirsiniz. Sahip olduğunuz web sitesi sayesinde 7/24 hizmet verebilir, müşterilerle sürekli iletişim halinde olup müşteri memnuniyet analizleri yapabilirsiniz. Reklâm verip müşterilerin ilgisini çekerek sitenizin daha çok kitleye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Kullandığınız web sitesini koruma altına almalısınız. Alacağınız bu koruma belgesi web sitesi marka tescil olarak adlandırılır. Bu belge benzer içerik üreten diğer sitelerin şahsınıza ait sitenizi taklit etmesini engellemek, isminizi kullanarak satış yapılmasının önüne geçmek ve yazılı-sözlü tehditlere karşı yasal haklarınızı kullanmanızı sağlar. Bu nedenle web sitesi marka tescili almak çok önemlidir.

Web sitesi marka tescili Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından verilir. Web sitesi sahibi kurum veya gerçek kişi olabilir. Kuruma marka tescili talebinde bulunan gerçek kişi veya kurum gerekli belgeleri hazırlayarak teslim eder ve belge talebini resmen olarak gerçekleştirmiş olur. Talep doğrultusunda kurum belgeleri inceler, gerekli araştırmalar yapar. Yapılan araştırmalarda sorun yoksa web sitesi için başvurduğunuz marka tescilini 8-12 ay sonunda alabilirsiniz. Alınan belge her 10 yılda bir güncellenmelidir. 

Kurum araştırmalarında olumsuz bir durum sezerse bunu tescili talep eden kişiye iletir, sorunu çözmesi için belirli zaman tanır. Bu süre içerisinde sorun halledilmelidir. Aksi takdirde marka tescil belgesi alınamaz. Bu gibi sorunlarla karşılaşmak istemiyorsanız uzmanlardan yardım almalısınız.

Web sitenizi oluşturmak veya sahibi olduğunuz web sitesine marka tescili yaptırmak istiyorsanız uzmanlarımızla görüşebilir konuyla ilgili bilgi alabilirsiniz. Aşağıda yer alan formu doldurarak iletişime geçebilirsiniz.

Kurum Harcı :
Hizmet Bedeli :
KDV : 0
Toplam : 0

Sepete Ekle